foto

Wojciech Zieliński

  • nar. 24.4.1979 (39 let)
    Lodž, Polsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se 23. dubna 1979 v polské Lodži. Než se stal hercem, Wojciech Zielinski vystudoval vysokou školu technického zaměření, kterou také po pěti letech úspěšně zakončil. Poté se rok podílel na budování sítě hypermarketů v Polsku, jelikož si nestihl podat včas přihlášku na hereckou školu. O rok později se dostal na fakultu herectví filmové školy PWSTiTV v Lodži, kde v roce 2004 absolvoval.

Jeho strmá herecká kariéra začala v roce 2003, kdy v polském filmu DOTKNI SE MĚ ztvárnil roli Wojtka. Film získal několik ocenění (mimo jiné i za nejlepší celovečerní film "Off Cinema", "Golden Duck" - nejlepší film roku 2003). O rok později ztvárnil roli důstojníka v televizním seriálu ŘEDITEL, poté následovaly další filmové i divadelní role. Od roku 2005 je členem polského divadla Studio ve Varšavě. Získal několik významných polských filmových a divadelních cen.

Ztvárnil jednu z hlavních rolí ve filmu KŘTINY režiséra Marcina Wrony, který se stal vítězným snímkem soutěže Nová Evropa 18. ročníku filmové přehlídky Febiofest (2011).

Tereza "koog" T

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace