foto

Ksenia Kutěpova

  • nar. 1.8.1971 (47 let)
    Moskva, Rusko, Sovětský svaz
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Byly jednou dvě sestry, z nichž jedna se jmenovala Ksenia. Český filmový divák by očekával známé vyprávění o princezně Arabele a její sestře Xénii. Život ruské herečky Ksenie Pavlovny Kutěpové však začíná úplně stejně, ačkoliv není dcerou krále říše pohádek. Ksenia se narodila 1. srpna 1971 v Moskvě. Herecké začátky absolvovala společně se svou sestrou Polinou.
 
Společně hrály nejen v divadelních představeních, ale i v prvních filmech KUDA ON DĚNĚTSJA!, VASILIJ I VASILISA (1981) a RYŽIJ, ČESTNYJ I VLJUBLONNYJ (1984). V roce 1988 zahájila studium na fakultě režie GITIS, kde studovala ve třídě Petra Fomenka, po skončení studia, v roce 1993, nastoupila do angažmá v jeho divadle. Ve stejném roce společně se sestrou hrála ve filmu Jean-Luc Godarda LES ENFANTS JOUENT Á LA RUSSIE v povídce 'Našaja svjataja Rus'.
 
Zdaleka ne ve všech filmech se samozřejmě objevovala společně se svým dvojčetem. Její samostatná filmová premiéra proběhla v roli Alenky ve filmu PRIKLJUČENIJA ALISKI V VOOBRAZILI (1987), kde ztvárnila hlavní roli Alenky. Další hlavní roli jí přineslo zfilmování jedné z Bělkinových povídek A.S. Puškina, když ve filmu POVESTI BELKINA. GROBOVŠČIK (1990) hrála roli dcery staničního dozorce. Obě sestry Kutěpovy potom společně hrály ve filmu s lechtivým námětem V POISKACH ZOLOTOGO FALLOSA (1992) o hledání vzácného artefaktu a ve filmu MĚLKIJ BĚS (1995) na motivy románu Fjodora Sologuba. U nás je z Kséniiny filmografie asi nejznámější film PUTOVÁNÍ S DOMÁCÍMI ZVÍŘATY (2007), kde hrála po boku populárního ruského herce, Dmitrije Djuževa.
 
Je zasloužilou umělkyní Ruska na základě dekretu prezidenta Ruské federace z 2. 2. 2004 č. 131. Kromě tohoto titulu je laureátkou ceny Vladimira Vysockého z roku 1993 za roli Candy v představení 'Hluk a vřava', v roce 1996 získala speciální cenu pro mladé herce na divadelním festivalu v Polsku za představení Táňa-Táňa, v roce 2000 získala cenu 'Racek' a roli v představení 'Rodinné štěstí', znovu tuto cenu získala ještě i v roce 2004. Od roku 2002 je laureátkou Národní ceny Ruska.
 
Ksenia je provdaná za režiséra Sergeje Osipjana. Mají dvě děti, syna Vasilije (2002) a dceru Lidu (2005).

Eva "Jezinka.Jezinka" Nováková

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace