foto

Thierry Guetta

Biografie

Amatérský filmař a dokumentarista street-artové scény se postupně sám začal věnovat pouličnímu umění a pod pseudonymem Mr. Brainwash se stal jednou z hvězd celé scény.

Thierry Guetta je hlavní hvězdou filmu Banksy – Exit Through the Gift Shop a divákovým průvodcem tímto dokumentem. V díle Mr. Brainwashe se mísí vlivy Banksyho a Sheparda Faireyho – stejně jako Banksy, Mr. Brainwash variuje ikonické obrazy současného světa a staví je do ironických a subverzivních souvislostí. Při tvorbě svých obrazů funguje Brainwash na podobné bázi jako velcí renesanční mistři – jeho díla vytváří spolupracovníci v dílně a on výsledné produkty pouze signuje a prezentuje. Oproti Banksymu využívá Mr. Brainwash ve velké míře techniku scanování a kopírování. Aukčním rekordem Brainwashova díla bylo 120 000$ za velkoformátový obraz s Albertem Einsteinem před graffiti pozadím.

Ihned po uvedení filmu Banksy – Exit Through the Gift Shop se vyrojila celá řada spekulací ohledně osobnosti Mr. Brainwashe, přičemž mnozí se domnívali, že Mr. Brainwah je pouze „horší Banksyho já“ a Banksym umně vytvořená mystifikace. Ve filmu se například neobjeví žádná scéna, ve které by Mr. Brainwash doopravdy tvořil svoje díla...

Zdroj: AČFK

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Dokumentární

2011 Life Remote Control

Host

TV pořady

2011 2011 Independent Spirit Awards, The (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky