Reklama

Reklama

Howard Hughes

Howard Hughes

nar. 24.09.1905
Humble, Texas, USA

zem. 05.04.1976 (70 let)
Houston, Texas, USA

Zajímavosti (32)

Iron Man (2008)

 • Stan Lee roku 1963 přišel s myšlenkou nového hrdiny, kterým měl být typický úspěšný kapitalista. S tímto konceptem přišel úmyslně v období Studené války. Nový hrdina měl reprezentovat americký vývoj. Tak vznikl příběh Tonyho Starka – amerického průmyslníka, velmi úspěšného prodejce zbraní. Lee se později nechal slyšet, že tímto pojetím šel proti zajetým kolejím komiksových hrdinů a že věřil, že se Iron Man ujme. Jako inspirace pro charakter Tonyho Starka posloužil Howard Hughes. (Danny F.)

Skandál (2006)

 • Příběh je založen na skutečných událostech ze života amerického spisovatele Clifforda Irvinga, který je známý hlavně díky “ověřené biografii“ Howarda Hughese. Ukázalo se však, že šlo o jeden velký promyšlený podvod. (becki_tu)

Letec (2004)

 • Režisér Scorsese do filmu s největší pravděpodobností zakomponoval odkaz na reálnou fotografii Howarda Hughese. Jde o snímek, kde Hughes sedí v kokpitu svého letadla H-4 Hercules a je otočený směrem dozadu. Fotografii je možné vidět zde. Ve filmu by na tuto fotografii mohla odkazovat scéna předcházející vzletu Herkula, kdy se profesor Fritz (Ian Holm) dívá z okna v pilotní kabině, náčež je osloven Hughesem (Leonardo DiCaprio) a poté následuje rychlý, ale přímý záběr na jednoho z fotografů, který Hughese vyfotí. DiCapriovo vzezření je v ten moment velice podobné vzezření skutečného H. Hughese na výše zmiňované fotografii. (Jakkob)

Letec (2004)

 • Ve hře "L.A. Noire" od společnosti Rockstar, autorů hitů jako je "GTA" či "Red Dead Redemption", je postava Howarda Hughese zapletena do jednoho z případů, které hráč coby detektiv Cole Phelps vyšetřuje. Vyšetřování pak hráče zavede do hangáru, kde bylo stavěno Hughesovo obří letadlo H-4 Hercules, jež se zde v rozestavěném stavu nachází a lze ho též navštívit. V témže hangáru se i odehrává závěrečná přestřelka, kterou případ končí. Samotný Hughes není při vyšetřování přítomen, lze ho ale spatřit v úvodních titukách hry, popř. na některých fotografiích. zdroj: - http://lanoire.wikia.com/wiki/Howard_Hughes (Jakkob)

Letec (2004)

 • Soukromý dvoumotorový obojživelný letoun Howarda Hughese (Leonardo DiCaprio) je typ Sikorski S-38. Stroj použitý ve filmu je replika postavená z části z originálních dílů a během evropského turné ho bylo možné v létě 2012 spatřit i v České republice a Slovenské republice. (Foxhound#1)

Letec (2004)

 • Kate Beckinsale, která hrála roli druhé Hughesovy múzy, se do studia své hrdinky ponořila natolik, že prý dokázala nazpaměť odříkat celý scénář snímku Mogambo (1953), ze který byla Gardner nominována na Oscara. (ČSFD)

Letec (2004)

 • Skutečný prototyp obřího transportního letounu Hercules byl udržován v letuschopném stavu až do smrti Howarda Hughese v roce 1976. Dnes ho je možné spatřit v leteckém muzeu Evergreen Aviation Museum v McMinnville, stát Oregon. (Foxhound#1)

Letec (2004)

 • Hangár, kde skutečný Howard Hughes postavil slavné letadlo "Spruce Goose" byl použit také pro výrobu mnoha částí použitých ve filmu Titanic. (HellFire)

Letec (2004)

 • Čtyři z miniatur letadel použitých ve filmu jsou vystaveny v muzeu letectví v McMinnville, Oregon, domově skutečného Howarda Hughese. (HellFire)

Letec (2004)

 • Původní scénář byl inspirován knihou "Howard Hughes: The Untold Story" autorů Petera Harryho a Pata H. Broeska. (HellFire)

Mars útočí! (1996)

 • Tim Burton natočil v Las Vegas opravdovou demolici a až poté ji zařadil do filmu - šlo o casino The Landmark, které patřilo kdysi i Howardu Hughesovi. Nyní je na místě parkoviště pro Las Vegas Convention Center. (fannah)

The Conqueror (1956)

 • Excentrický miliardář Howard Hughes film finančně podpořil. Zaplatil za přivezení 60 tun zeminy do Hollywoodu, aniž by věděl, že je radioaktivní. Později zaplatil 12 milionů dolarů za každou existující kopii filmu kvůli vině poté, co bylo mnoha lidem ze štábu diagnostikováno rakovina. Po celá léta film pevně držel, dokonce ani nedovolil, aby byl uveden v televizi. Společnost Universal koupila práva na film v roce 1979 a podle časopisu „The Hollywood Reporter“ jej veřejnost neviděla 21 let. Hughes označil výběr místa natáčení filmu za nejhorší chybu svého života. (sator)

Producent

Režisér

Filmy
1943

Psanec

1930

Pekelní andělé

Herec

Filmy
2006

Skandál - a.z.

1992

Soužení 99 - a.z.

Dokumentární
2019

Tajemství nebes: Utajený příběh sekce Skunk Works - a.z.

2015

Fantastické inženýrství (seriál) - a.z.

 

World's Largest Plane - a.z. (S01E06)

2013

Letecké katastrofy (seriál) - a.z.

 

V zajetí rychlosti - a.z. (S13E02)

2005

Las Vegas: An Unconventional History - a.z.

2003

Sex at 24 Frames Per Second - a.z.

2001

Historie vs. Hollywood (seriál)

1947

Paramount News Special: 1947, Year of Division

Scenárista

Filmy
1951

His Kind of Woman

Ovládací panel

Fanklub

(2)

Reklama

Reklama