foto

Michaela Marečková

  • nar. 1985

Biografie

Celým jménem Michaela Nilsson Marečková absolvovala v roce 2013 na konzervatoři obory hudebně-dramatické umění a populární zpěv. Od roku 2014 působí jako herečka a producentka v Divadle MIRAON, kterého je také spoluzakladatelka. Hraje zde v divadelní komedii „Ani o den dýl!“ autora Clémenta Michela v hlavní roli Sofie (režie Petr Míka j.h.) a v inscenaci „Manželské přepadovky“ (Giuseppe Luonga) v hlavní roli Loly (režie Marie Lorencová).

Od roku 2016 je členem stálého hereckého souboru Divadla Bez Hranic, kde účinkuje ve hrách „Na Vánoce budu gay“ (Pino Ammendoli) v roli Margherity (režie Petr Míka), „Mandragora“ (N. Machiavelli) v roli Lukrécie (režie Rita Jasinská), „Sluha dvou pánů“ (C. Goldoni) roli Clarice (režie Rita Jasinská), v komedii „Vražda sexem v roli Val“ (režie Petr Míka), v hudební komedii „Limonádový Joe“ v roli Winnifred (režie Petr Míka) a v komedii „Mrtvola v Hotelu Westminster“ (R. Cooney) v hlavní ženské roli Jane Worthingtonové (režie Petr Míka). Dále vystupuje v Rockové Opeře Praha v představení „Vymítač“ (režie Irina Andreeva) a „Frankenstein“ (režie Roman Štolpa).

Filmové a televizní zkušenosti obsahují role ve filmech a seriálech Modrý kódUliceSanitka 2Nevinné lžiSvatby v Benátkách, Doktoři z počátkůSoudkyně Barbara (TV Barrandov). Účinkovala také ve videoklipech Olympic – My už jiný nebudem, Marek Ztracený – V opilosti, Milan Schelinger – Jaký hřích a dalších.

Michaela Marečková

Herecká filmografie

Filmy

2015 Manželé
2011 Alfasamice (amatérský film)
Perfect Days - I ženy mají své dny
2010 O královské stolici (amatérský film)
2008 Kroketmachr 1000 (amatérský film)
Můj nový přítel (amatérský film)

TV seriály

2018 Modrý kód (TV seriál)
Horké chvíle (S03E11)
2014 Svatby v Benátkách (TV seriál)
Nevinné lži (TV seriál)
Hra (S02E05)
2013 Sanitka 2 (TV seriál)
2005 Ulice (TV seriál)

Host

TV pořady

2015 Soudkyně Barbara (TV pořad)