Reklama

Reklama

Petr Freund

nar. 1966
České Budějovice, Československo

Biografie

Petr Freund, se narodil 3. 8. 1965 v Českých Budějovicích, ale nyní žije v Táboře a přesto, že vystudoval obor Jaderná energie na elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze, živí se jako profesionální hudebník. Po úspěšném absolvování studia, navštěvoval ještě Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde dokončil obor Klavírní hra, u profesora Zdeňka Páleníčka a dále se také, učil hrát na varhany u profesora Petra Rabase, rovněž v Praze. Účastnil se soutěže mladých varhaníků, pořádané v Opavě a zpíval ve sboru v katedrále svatého Mikuláše, ve městě svého narození.

Jako klavírista hrál s folkovým muzikantem Karlem Plíhalem, na jehož koncertu potkal zpěvačku Marii Rottrovou, kterou na klavír doprovází dodnes. Ve všeobecnou známost, však vstoupil, až když vystřídal Marka Dobrodinského na místě spoluhráče Zdeňka Izera, jehož znal právě ze společného vystoupení Marie Rottrové. Petr pro Zdeňka rovněž skládá muziku a dělá aranžmá hudebních skladeb, které hrají na jejich společných vystoupeních.

Je ženatý s manželkou Jitkou, má dva syny Daniela a Tomáše a obdivuje humor Divadla Járy Cimrmana a Semaforu Jiřího Suchého. Kromě spolupráce se Zdeňkem Izerem, se dále věnuje skládání scénické, filmové a populární hudby a vystupuje s orchestrem Karla Vlacha, Velkým orchestrem paláce Žofín a Septetem plus.

EKLEKTIK

Host

Pořady
2006

Jen blbni!

2005

Pípšoubazar

2004

Kinobazar

1995

Horoskopičiny

Herec

Dokumentární
2007

Marie Rottrová (TV film)

Ovládací panel

Reklama

Reklama