foto

Charlotte Riley

  • nar. 29.12.1981 (36 let)
    Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Charlotte, narozená 29. prosince 1981 pochází z Grindonu v Anglii. Chodila na soukromou střední školu Teeside High School, z níž se po ukončení dostala na Durham University, kde během let 2000-2003 vystudovala angličtinu. Hrála v několika divadelních představeních a muzikálech, a také navštěvovala londýnskou Academy of Music and Dramatic Arts v letech 2005-2007.

Na začátku své kariéry hrála hlavně v menších rolích v televizních seriálech, například jako Tanya Cusan v seriálu HOLBY CITY. O několik let později se ve filmu LEKCE NESLUŠNÉHO CHOVÁNÍ objevila vedle takových jmen jako Colin Firth a Jessica Biel.

Její první velká role se jí naskytla v roce 2009 v televizním filmu BOUŘLIVÉ VÝŠINY, kde po boku Toma Hardyho ztvárnila postavu Cathy Earnshaw. Po dokončení tohoto filmu se s Hardym opět potkali při natáčení čtyřílného seriálu THE TAKE, kde museli zahrát velice drsnou scénu znásilnění. Charlotte v jednom rozhovoru řekla, že její předchozí známost s Tomem z Bouřlivých výšin jí pomohla tuto scénu zvládnout. Naposledy se na obrazovkách objevila v roce 2010 v epizodě SLEČNA MARPLOVÁ: ROZBITÉ ZRCADLO.

Charlotte momentálně žije v Londýně s Tomem Hardym, který ji požádal o ruku po roce známosti.

KoRniky

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace