foto

Nina Arianda

  • nar. 18.9.1984 (34 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Nina Arianda se narodila jako Nina Arianda Matijcio 8.září 1984 na Manhattanu. Její rodiče pocházejí z Ukrajiny.  Vystudovala umění, ale už na střední škole jí to táhle k herectví. 

Ninin první debut se odehrál v roce 2011 na Broadway, kde si zahrála hlavní roli Billie Dawn ve hře Born Yesterday, za kterou byla nominovaná na Drama Desk Award, Outer Critics Circle Award a Tony Award. Ze všech tří nominací proměnila jednu. Také si zahrála roli Vandy v komediálním dramatu Venus in Fur v roce 2010, za tuhle roli obdržela Theatre World Award a Clarence Derwent Award. Také získala dvě nominace na jiné divadelní ceny  a v roce 2012 za roli Vandy získala divadelní ocenění Tony. 

V roce 2014 se přidala k divadelnímu spolku na Manhattanu a objevila se v několika filmech jako například Win Win, Půlnoc v Paříži nebo Zmizení Eleanor Rigbyové. V lednu 2015 byla obsazena jako Molly ve 3.sérii seriálu Hannibal, kde si zahrála po boku svého divadelního kolegy herce Hugha Dancyho. 

Nina se stále věnuje své divadelní činnosti, kterou nade vše miluje, ale v blízké budoucnosti jí uvidíme v několika filmech, včetně po boku Meryl Streep v nově chystaném filmu Florence Foster Jenkins.

Tereza "Streeper" Filounková

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace