foto

Julianne Hough

  • nar. 20.7.1988 (30 let)
    Salt Lake City, Utah, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Rodačka z Utahu spatřila světlo světa v roce 1988. Pochází z početné rodiny Mari Anne a Bruce Roberta Hough, kteří mají celkem pět dětí. Julianne je ze všech sourozenců nejmladší. Ve Spojených státech amerických je známá jako sálová tanečnice (společenské tance), country zpěvačka a v neposlední řadě jako herečka.

Jak už bylo napsáno, Julianne se narodila v Sandy, ve státě Utah jako poslední z pěti dětí manželskému páru Mari a Bruce Hough. Zajímavostí je, že Mari a Bruce se potkali na jedné taneční soutěží v Idaho, a tak se není co divit, že tanec je spjat s celou rodinou Houghových a že ovlivnil život téměř všech pěti sourozenců. Julianne začala s tancem v devíti letech. Spolu se svým starším bratrem Derekem byla rok po svých devátých narozeninách poslána do Londýna na Italie Conti Academy, kde se měla věnovat studiu tance, zpěvu, herectví a baletu. Dá se říct, že studia byla velmi úspěšná, nebot' vyhrála téměř veškeré taneční soutěže, které vyhrát mohla. Za zmínku stojí především první místo v Junior World Latin Champion a International Latin Youth Champion na Blackpool Dance Festival, kde je dodnes vedena jako jediná američanka a zároveň nejmladší vítězka v historii soutěže. Po pěti letech v Londýně se Hough přestěhovala zpět do Ameriky a úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. S rychlobruslařem Apolo Ohno, zlatým olympijským medailistou ze Salt Lake City a Turína, vyhrála americkou obdobu soutěže "Dancing with the Stars", což jí (opět) učinilo nejmladší vítězkou v historii soutěže.

Zdálo by se, že Julianne měla o program postaráno, ale opak je pravdou. Mimo tancování se stihla pustit i do světa filmu. Její první rolí byla "Hogwarts schoolgirl" v prvním díle Harryho Pottera - HARRY POTTER A KÁMEN MUDRCŮ z roku 2001. Poté se objevila v díle BURLESQUE po boku Cher a Christiny Aquilery a mezi poslední filmy, kde se můžeme na Julianne Hough těšit patří adaptace muzikálu z Broadwaye ROCK OF AGES v hlavní roli s Tomem Cruisem a remake FOOTLOOSE.

Kromě herectví a tance se Julianne věnuje i country zpěvu. V roce 2008 vyšlo její debutové album s názvem Julianne Hough, které obsahuje 11 písní. Během prvního týdne se prodalo 67 000 kopií a celkový prodej se prozatím zastavil na čísle 490 000 na území USA.

V současnosti žije s partnerem Ryanem Seacrestem, známým moderátorem z American Idol.

Martin "žvanimírek" W

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace