Reklama

Reklama

Nicole Vervil

Nicole Vervil

nar. 31.10.1920
Paříž, Francie

zem. 26.02.2005 (84 let)
Coutances, Manche, Francie

Biografie

Francouzská herečka Nicole Vervil je českým divákům dobře známá ze slavné četnické série, těžištěm jejích aktivit ale bylo divadlo a později také dabing. Narodila se jako Thérese Marguerite Le Carpentier v Paříži a v divadle začala hrát po druhé světové válce. Vystupovala na jevišti divadel Théâtre Edouard VII (Radostné smutky) nebo Théâtre Saint-Georges (Nevěsta je příliš krásná).

Počátky filmového herectví Nicole Vervil jsou spojeny především s režisérem Jeanem Giraultem, který jí nabídl první roli v komedii POSLÍČCI (Les livreurs, 1961). S Giraultem pak natočila více filmů, v mezinárodním měřítku ji zviditelnila především postava paní Gerberové, manželky vrchního strážmistra Gerbera (Michel Galabru). Tuto roli hrála v prvních třech dílech četnické série, ČETNÍK ZE SAINT-TROPEZ (Le gendarme de Saint-Tropez, 1964), ČETNÍK SE ŽENÍ (Le gendarme se marie, 1968) a ČETNÍK VE VÝSLUŽBĚ (Le gendarme en balade, 1970). Vedle komedií se Nicole Vervil jen výjimečně dostala i k příležitostem v dramatickém žánru, ovšem jen v malých úlohách (DOZNÁNÍ - L′aveu, 1971; VĚDĚT ZAKÁZÁNO – Défense du savoir, 1973).

Manželem Nicole Vervil byl herec Philippe Dumat (1925-2006), spolu s ním se později prosadila hlavně v dabingu. Poslední filmovou roli odehrála Nicole Vervil v dramatu FRANCIE, AKCIOVÁ SPOLEČNOST (France, société anonyme, 1974), pak se již objevila jen v několika televizních seriálech. Zemřela v Coutanche v Normandii 26. února 2005 ve věku 84 let.

Pavel "argenson" Vlach

Herečka

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama