foto

Darius Khondji

  • nar. 21.10.1955 (63 let)
    Teherán, Írán
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Na Oscara nominovaný kameraman DARIUS KHONDJI studoval na filmové škole New York University Film School. Jako kameraman debutoval v době, kdy točil reklamy. Spolupracuje s takovými režiséry jako jsou např. David Fincher, Jean-Baptiste Mondino, Chris Cunningham, Lars von Trier a William Klein. Za svou práci na filmu EVITA režiséra Alana Parkera byl Khondji v roce 1997 nominován na filmovou cenu BAFTA.

Khondji spolupracoval s Woody Allenem na jeho filmu ANYTHING ELSE. S režisérem Davidem Fincherem na filmu THE PANIC ROOM a SE7EN, s režisérem Danny Boylem natočil film THE BEACH; s Romanem Polanskim THE NINTH GATE; s Neilem Jordanem IN DREAMS; s Philippem Parrenoem film ZIDANE A PORTRAIT OF THE 21st CENTURY; s režisérem Jean-Pierrem Jeunetem jeho film ALIEN: RESURRECTION; s Bernardem Bertolucci film STEALING BEAUTY, dále s Marcem Caro a Jean-Pierrem Jeunete film THE CITY OF LOST CHILDREN a DELICATESSEN. S Michaelem Haneke natočil film FUNNY GAMES se Sydney Pollackem THE INTERPRETER a se Stephenem Frearsem film CHERI.

Zdroj: Bioscop

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(99)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace