foto

Kohl Sudduth

  • nar. 8.8.1974 (46 let)
    Granada Hills, California, USA

Biografie

Walter Kohl Sudduth je americký herec, známý převážně díky ztvárnění role Luthera „Suitcase" Simpsona v osmém pokračování TV krimi filmu JESSE STONE /2005-2012/ hrající po boku Toma Sellecka. Je bratrem herce Skippa Suddutha.

Walter Kohl Sudduth se narodil v Granada Hills v Los Angeles a vyrůstal v malém městečku Circleville v Ohiu. Již od školních let hrával Sudduth v různých středoškolských divadelních hrách, poté se přihlašuje na Ohio University, kde svou veškerou energii zaměřil na hudbu. Na univerzitě byl kytaristou a zpěvákem punk-rockové kapely Edison, která vystupovala po celém americkém středozápadě. V roce 1995 absolvoval univerzitu s titulem BA z angličtiny.

V roce 1995 se stěhuje do New Yorku aby se stal profi hercem. Ze začátku se pravidelně objevoval v komediálních klubech a divadlech jako třeba v Red Room, kde své komediální umění vytříbil k dokonalosti. Jeho prvním filmovým debutem byl snímek režiséra Johna Turturra ILLUMINATA /1997/, ve kterém hrál spolu s Christopherem Walkenem. Následující rok se objevil ve dvou filmech, v dramatu se Salmou Hayek a Ryanem Phillipsem 54 /1998/ a ve snímku o pokerových hráčích ROUNDERS /1998/ v roli Wagnera s Edwardem Nortonem a Mattem Damonem.

Sudduthovou průlomovou rolí se stala postava Slatera v komedii s Eddiem Murphym a Stevem Martinem BOWFINGER /1999/. Tato role mu přinesla širší nabídku postav ztvárňujících flákače a ulejváky. V roce 2000 se Sudduth objevuje v teenagerské komedii ROAD TRIP v roli Marka a následně v TV filmu CORA UNSHAMED v roli Joea, kdy snímek byl natočen dle povídky Langstona Hughese.

Během tohoto období se Sudduth objevuje v několika televizních seriálech a jejich epizodách. V roli Ricka účinkoval v seriálu ALL MY CHILDREN /1970-2011/, jako objekt lásky Kim Cattral hrál v jedné epizodě seriálu SEX AND THE CITY /1998-2004/, dále v epizodě krimi seriálu LAW & ORDER: SPECIAL VICTIMS UNIT /1999-současnost 2014/ jako Riley Couger a v 17 epizodách komediálního seriálu GROSSE POINTE /2000-2001/ v roli Quentina Kinga a Stonea Anderse.

Mimo film a televizi hraje v bratrově kapele Minus Ted na baskytaru. Mezi jeho oblíbené koníčky patří horolezectví, basketbal a potápění. Žije střídavě v New Yorku a Los Angeles.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky