foto

Marjorie Weaver

  • nar. 2.3.1913
    Crossville, Tennessee, USA
  • zem. 1.10.1994 (81 let)
    Austin, Texas, USA

Biografie

„Na děvče bez talentu jsem měla fantastickou kariéru. Neuměla jsem ani zpívat, ani tančit – ale dělala jsem obojí. Bylo to báječné – nic stresujícího, jen zábava“.

Marjorie se narodila v městečku Crossville ve státě Tennessee. Po studiu na střední škole navštěvovala univerzitu v Kentucky a v Indianě. Vzhledem k tomu, že vykazovala určité známky hudebního nadání, snažila se využít také svého půvabného vzhledu pro nalezení místa v zábavním průmyslu. Zpočátku se živila jako příležitostná zpěvačka a modelka, v roce 1934 se poprvé objevila na filmovém plátně v malé roličce ve snímku TRANSATLANTIC MERRY-GO-ROUND.

Společnost 20th Century Fox v ní spatřovala něco zvláštního a v roce 1936 s ní uzavřela smlouvu. Přesto se Marjorie zpočátku objevovala jen v malých roličkách sboristek, sekretářek, recepčních apod. Významnější role pak přišly ve westernu THE CALIFORNIAN, v romantických komediích SECOND HONEYMOON a KENTUCKY MOONSHINE nebo v komedii HOLD THAT CO-ED. Spolu s Alice Faye a Joan Davis pak vytvořila působivé herecké trio v komedii SALLY, IRENE A MARY – Marjorie zde ztvárnila roli Mary Stevens. Jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů pak předvedla v roli Mary Todd v kvalitním životopisném dramatu YOUNG MR. LINCOLN z roku 1939. Kromě komedií si zahrála také v mysteriózních thrillerech MURDER AMONG FRIENDS a MAN AT LARGE (oba z roku 1941).

O rok později z vlastního rozhodnutí společnost Fox opustila a zůstala na volné noze. Přestože podala dobrý výkon také jako Ruth Miller v dobrodružném filmu THE GREAT ALASKAN MYSTERY, natočila poté už jen několik málo snímků – posledním z nich byla komedie WE´RE NOT MARRIED! a na počátku 50. letech pověsila herectví na hřebík. V roce 1943 se provdala za obchodníka Dona Briggse, se kterým měla dvě děti – syna Joela a dceru Leigh. Marjorie zemřela v říjnu roku 1994 v texaském Austinu na mozkovou mrtvici ve věku 81 let.

ČSFD.cz

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace