foto

Ireneusz Czop

  • nar. 6.7.1968 (50 let)
    Plock, Plocké vojvodství, Polsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Charismatický divadelní a filmový herec Ireneusz Czop se narodil 6. července 1969 ve městě Plock poblíž Warszawy. Vystudoval Státní vyšší filmovou, televizní a divadelní školu v Lodźi. Hrál a hraje především v lodźských divadlech.

V r. 1998 získal cenu primátora města Lodźi za uměleckou tvorbu. Za role Antifola z Efezu a Antifola ze Syrakus v Shakespearově KOMEDII PLNÉ OMYLŮ pak r. 2003 Zlatou masku. Měsíčník "Teatr" mu v letech 2007/8 udělil za roli MACBETHa cenu Aleksandra Zelwerowicze. Role taxikáře Przemka Wolińského v seriálu SAMO ŹYCIE (v polské televizi v letech 2002-2010) mu přinesla také velkou popularitu.

Czop si velmi cení své divadelní kariéry a když byl požádán, aby ji srovnal s kariérou televizní, sdělil: "Seriál je rychlé občerstvení, které si koupíte na ulici. Divadlo je večeře u blízké osoby, připravená speciálně pro vás". Rolí ve filmu režiséra Wladyslawa Pasikowského POKLOSIE (Dozvuky) se však Czop nesmazatelně zapsal i do paměti filmových fanoušků.

Manželkou Ireneusze Czopa je polská herečka a novinářka Jolanta Jackowska, spolu mají syna Michala a dceru Maiu.

Nina "NinonL" Lišková

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace