Reklama

Reklama

Zdeněk Beran

Zdeněk Beran

nar. 23.05.1979 (44 let)
Hlinsko, Československo

Biografie

Hudební skladatel filmové, klasické, reklamní i populární hudby - hudební producent a multi-instrumentalista.

Studium hudby zahájil na konzervatoři v Českých Budějovicích ve třídě prof. Jaromíra Čížka - lesní roh a prof. Milana Kolmana - kontrabas (1993-1998), poté zakončil studia lesního rohu absolutoriem na Pražské konzervatoři ve třídě Prof. Aloise Čočka (1998-2000) a pokračoval studiem klasické kompozice ve třídě prof. Eduarda Douši a prof. Bohuslava Řehoře (2001-2005). Během studia často hostoval jako hornista v různých uměleckých souborech a divadlech – např. v Jihočeské komorní filharmonii, v Jihočeském divadle, ve Státní opeře Praha, ve Virtuosi di Praga, v Českém hornovém kvartetu, v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. V roce 2002 se stal členem Fanfárového orchestru Hudby Hradní stráže na Pražském Hradě jako hráč na lesní roh, kde působil do roku 2013 a pro kterou zkomponoval několik slavnostních fanfár.

Autorsky a producentsky se podílel na tvorbě mnoha hudebních CD, videoklipů, hudbě k divadelním představením a reklamním spotům: GLANC, Zdeněk Podhůrský & Underhill, String Ladies, Nejkrásnější lidové písně od Beránka, Nejkrásnější vánoční koledy od Beránka, Fun Luvin´ Idiots, Silverback, Nobles, Kateřina Klausová, Mariana Prachařová, Drex feat. Michael Ví (J.A.R.) - Nemyslíš, zaplatíš, Sázava KLAN - Nad Sázavou (Bára Basiková, Kamil Střihavka, Support Lesbiens, Elis, Michal Malátný, Lukáš Pavlásek, Sto zvířat, Tomáš Hájíček, Bořek Slezáček, Tomáš Fröde, Gabriela Urbánková, Genny Ciatti a další), Glanc & Tonya Graves - We Are Strong Together / UNICEF ("Školy v Africe"), František Segrado - Vláda dušiček zhudebněná a zfilmovaná balada Michala Horáčka věnovaná Václavu Havlovi), Čtyřlístek v pohádce (Divadlo D5), Krysáci a ztracený Ludvík (Divadlo D5), Cesta kolem světa (divadelní soubor Formela), 48hfp - Zlatý ruce (cena za "Žánrově nejlépe zpracovaný film", Popojedem 2015), Hypoúvěr Modré pyramidy – KB, Česká spořitelna (Jack Stack), Lyoness, Hyundai, Microsoft, BetaBronz, InTime Logistic, Anglo-American University Prague, St. James Hospital (Franciscan St. Anthony Health / Chicago), Slevomat, Otrivin, Arthrostop Rapid, Voltaren ActiGo Extra, Pangao, West Suburban Bank (Illinois), ..

Od roku 2008 začal aktivně spolupracovat na tvorbě filmové hudby s mladými talentovanými režiséry Janem Chramostou (Popojedem / Soft Pillow Productions) a Mikolášem Orlickým (oba absolventy FAMO Písek). Spolupracoval na projektech v režii Matthieu Jorrota, Zdeňka Podhůrského, Andyho Fehu, Janka Cingroše, Adriana Kukala, Micaha Jayne, Nenada Crniče, Libora Jeníka, Ondřeje Sokola, Vladimíra Van Maule a dalších.

ČSFD.cz

Skladatel

Herec

Host

Producent

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama