foto

Larry Flynt

  • nar. 1.11.1942 (77 let)
    Salyersville, Kentucky, USA

Biografie

Larry Claxton Flynt Jr. se narodil 1. listopadu 1942 v Lakeville v Kentucky. Narodil se do chudých poměrů. Byl nejstarší ze tří sourozenců. Larry se v deseti a po rozvodu rodičů přestěhoval s matkou do Indiany, jeho bratr vyrůstal u své babičky. Roku 1954 se Larry přestěhoval zpět za svým otcem, jelikož neměl rád matčina nového přítele. Tam také studoval na střední škole. Avšak v roce 1957, ve věku patnácti let, utekl z domova a s falešným rodným listem vstoupil do armády Spojených států. Brzy byl však propuštěn ze služby a vzal místo v továrně, kde však pracoval jen tři měsíce. Tehdy se vrátil do Kentucky a chvíli provozoval pašeráctví pálenky, ale i toho brzy zanechal. V červenci 1960 vstoupil k námořnictvu Spojených států, kde sloužil jako operátor radaru na USS Enterprise. Ze služby byl propuštěn o čtyři roky později.

V březnu 1972 začal vydávat čtyřstránkový černobílý zpravodaj Hustler Newsletter, který propagoval jeho kluby. Byl to velký úspěch a ještě téhož roku se zpravodaj rozšířil na 16 stran a v roce 1973 už na 32 stran. Do dobrého prodeje však zasáhla recese způsobená ropnou krizí, která znamenala i úbytek návštěvníků klubů Hustler. Flynt se rychle blížil k bankrotu a jako poslední naději se rozhodl změnit svůj zpravodaj v erotický magazín. První číslo bylo vydáno v červenci 1974 s jen malým prodejem, avšak do konce roku si vytvořil slušnou čtenářskou základnu. V listopadu 1974 Hustler jako první magazín zveřejnil barevnou fotografii nekrytého ženského klínu. Takový nekonvenční postup se setkal s řadou překážek, jako strachu distributorů i prodejců z případných problémů či protestů náboženských skupin. Brzy poté byl Flynt kontaktován paparazzi fotografem, který tvrdil, že vlastní fotky nahé bývalé první dámy Jacqueline Kennedy-Onassis. Fotky byly pořízeny v roce 1971, kdy se Jacqueline opalovala na dovolené. Flynt je koupil za osmnáct tisíc dolarů a publikoval v srpnu 1975. Toto číslo znamenalo přelom a jeho prodej přesáhl milion kusů. Z Flynta se stal milionář.

6. března 1978 byl postřelen odstřelovačem v blízkosti soudní budovy, kde se Flynt účastnil soudního přelíčení o obscénnosti. Následkem atentátu zůstal Larry Flynt s trvalým poškozením míchy částečně ochrnutý. Kvůli přetrvávajícím bolestem si vypěstoval závislost na analgetikách, při jednom z řady předávkování si způsobil cévní mozkovou příhodu, od té doby trpí dysartrií. Roku 1983 Flynt zveřejnil nahrávku FBI, na které zatýkali Johna Deloreana. Tím se dostal k soudu, který chtěl odkrýt jeho zdroj. Během přelíčení nosil Flynt americkou vlajku jako plenu a byl odsouzen na půl roku vězení za zneuctění vlajky. V roce 1998 byl souzen za to, že jeho společnost v Cincinnati prodala video se sexuálním obsahem nezletilým. Důkazy byly zaznamenány během tajné operace policii. Jeho společnost tak byla znovu souzena za obscénnost a uznána vinnou. Spor vedl k ukončení prodeje těchto videí v Cincinatti.

Flynt byl pětkrát ženatý. Po třech svatbách a rozvodech z let 1961 až 1975, se oženil s Altheou Leasure, se kterou žil jedenáct let až do její smrti v roce 1987. V roce 1998 se oženil se svou pátou ženou Elizabeth Berrios. Má čtyři dcery a jednoho syna.

Roku 1996 vydal svou autobiografii An Unseemly Man: My Life as a Pornographer, Pundit, and Social Outcast. Ve stejném roce režisér Miloš Forman natočil životopisný film LID VERSUS LARRY FLYNT, hlavní roli si zahrál Woody Harrelson.

Jiří "BloodMax" Neubauer

Producentská filmografie

Host

TV pořady

2011 VICE Meets (TV pořad)
2002 Hyper show (TV pořad)
1980 Newsnight (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky