foto

Verna Bloom

  • nar. 7.8.1938
    Lynn, Massachusetts, USA
  • zem. 9.1.2019 (80 let)
    Bar Harbor, Maine, USA

Biografie

Verna Bloom je americká herečka. Bloom se narodila ve městě Lynn ve státě Massachusetts a navštěvovala uměleckou školu School of Fine Arts při Bostonské univerzitě, kde získala titul BFA. V době studií pracovala v kavárně a sdílela byt s dalšími dvěma studentkami. Taky studovala v hereckém studiu Herberta Berghofa v New Yorku.

Její strhující výkon v divadelním představení "Marat/Sade" /1967/ v broadwayské produkci jí otevřel dveře do filmové branže. Získala roli v japonském dramatu MEDIUM COOL /1969/, za který obdržela 3.místo v ocenění NSFC Award, institucí National Society of Film Critics pro nejlepší herečku v hlavní a také vedlejší roli. Toto ocenění sdílela spolu s Maggie Smith a Ingrid Thulin resp. Dyan Cannon a Celií Johnson. Následně hrála ve westernu s Clintem Eastwoodem HIGH PLAINS DRIFTER /1973/. V roce 1974 účinkovala v TV filmu WHERE HAVE ALL THE PEOPLE GONE? s Peterem Gravesem a Kathleen Quinlan. Od 60.let ztvárnila role ve více než 30 filmech a televizních seriálech.

Ve filmu Martina Scorseseho THE LAST TEMPTATION OF CHRIST /1988/ si zahrála postavu Ježíšovy matky Marie. V roce 1978 hrála spolu s Johnem Belushim v komedii ANIMAL HOUSE. V pozdějším období své herecké kariéry odchází do divadla Maine's Bar Theatre. Vyznáním je židovka a je vdaná za Jacka Cockse.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace