foto

Malou Reymann

  • nar. 27.2.1988 (29 let)
    Amsterdam, Noord-Brabant, Nizozemsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Mladá dánská herečka s kořeny v nizozemském Amsterdamu, celým jménem Malou Leth Reymann, si svůj herecký debut odbyla v televizním seriálu Ørnen (The Eagle). Tento kritiky velmi ceněný počin, který si odnesl rovněž ocenění soškou Emmy pro nejlepší neamerické drama vysílané na televizní obrazovce, tak posloužil jako ideální odrazový můstek k dalším pracovním nabídkám, které na sebe nenechaly dlouho čekat.

V následujících letech do její filmografie přibyly rovným dílem jak televizní seriály (Den 2. side, Bron), tak i celovečerní počiny (Se Min Kjole, Dirch aj.) a krátkometrážní snímky (z nichž dva z nich, Dem man elsker a 13 posloužily rovněž jako její režisérský debut).

Jako jedna z hlavních představitelek nastupující herecké generace dánského filmu byla rovněž nominována na několik prestižních filmových ocenění, kromě vítězství svého krátkometrážního snímku 13 na Mezinárodním filmovém festivalu v Odense však zůstalo pouze u nominací (jak za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní, tak i ve vedlejší roli). 

V roce 2008 byla vybrána, aby reprezentovala Dánsko v soutěži mladých talentů na prestižním filmovém festivalu v Cannes, kterého se v rámci soutěže mladých talentů zúčastnilo celkem 27 budoucích nadějí evropského filmu.

Kromě herectví se věnuje rovněž psaní scénářů a režii. Má bakalářský titul z Kodaňské univerzity v oboru Literární komparistika.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Filmy

2011 Dirch
2009 Láska a zběsilost
Potlesk
Spi, děťátko, spi
2007 Hvid nat
Pád mladého muže
2006 Liv

TV seriály

2011 Most (TV seriál)
Episode #1.9 (S01E09)
2010 Den 2. side (TV seriál)
2005 Klovn (TV seriál)
2004 Ørnen (TV seriál)

Režijní filmografie

Filmy

2015 Afvej

Scenáristická filmografie

Filmy

2015 Afvej

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace