foto

Tim Williams

  • nar. 14.2.1966 (53 let)
    Surrey, Anglie, Velká Británie

Biografie

Timothy Williams se narodil v Anglii v roce 1966 na svátek sv. Valentýna, ale o čtyři roky později se jeho rodina přestěhovala do Kanady. Timothy vystudoval konzervatoř (Toronto Conservatory of Music a Victoria Conservatory of Music), vyhrál nespočet klavírních soutěží a zdálo se, že se dá na dráhu koncertního pianisty.

Nakonec se ovšem v roce 1986 přestěhoval zpět do Anglie, kde se živil skládáním hudby pro BBC. O tři roky později se vrátil do Kanady, kde složil poměrně úspěšný muzikál Napoleon (za něj byl nominován na cenu Dora Award). V roce 1996 se znovu vypravil do rodné země, kde tento muzikál přepracoval.

Timothy složil hudbu k mnoha filmovým počinům (vydal 14 soundtracků), podílel se na hudební složce u videoher (Rise of the Argonauts), Transformers a Army of Two: The 40th Day. Timothy Williams se věnuje i divadelní hudbě. Za své skladby byl již několikrát náležitě oceněn.

Její "Madluska" Jedovatost I.

Herecká filmografie

Filmy

2017 Harri Pinter, Drecksau

TV seriály

2001 Západní křídlo (TV seriál)
The Leadership Breakfast (S02E11)
1999 Právo a pořádek (TV seriál)
Justice (S10E05)
1994 Tak tohle je můj život (TV seriál)
Pilot (E01)

Fanoušci tvůrce

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace