foto

Andrej Babiš

  • nar. 2.9.1954 (63 let)
    Bratislava, Slovensko, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Slovenský miliardář, podnikatel a poslanec s českým občanstvím Andrej Babiš se na narodil 2. září 1954 v Bratislavě.

V roce 1969 začal pan Babiš studovat na všeobecném gymnáziu. Maturoval v Bratislavě roku 1974, poté vystudoval VŠE v Bratislavě s červeným diplomem. Po sametové revoluci se stal majitelem Agrofertu, který je v současnosti akciovou společností a největším českým zemědělským, potravinářským a chemickým holdingem. Do portfolia Agrofertu patří také vydavatelská firma AGF Media a. s., od června 2013 také Agrofert vlastní velký mediální koncern MAFRA a. s., který od roku 2013 vydává dva celostátní tištěné deníky (Lidové noviny a Dnes), jeden pražský regionální deník, provozuje tři televizní stanice, dvě rozhlasové stanice a zpravodajský internetový portál a vlastní také jednoho virtuálního mobilního operátora.

Je druhým nejbohatším českým občanem s odhadovaným majetkem 75 až 90 miliard Kč, patří tak podle časopisu Forbes mezi 750 nejbohatších lidí na světě. V současnosti je 1. místopředsedou vlády a ministrem financí. Je též majitelem Agrofertu. Andrej Babiš byl ženatý, z tohoto manželství má dvě děti. Nyní žije s družkou Monikou (která však již používá jeho příjmení), se kterou má také dvě děti.

Jiří "BloodMax" Neubauer

Herecká filmografie

Dokumentární

2017 Selský rozum
2015 Český žurnál (TV seriál)
Matrix AB (E12)

TV pořady

2017 Nova Duel (TV pořad)
Superdebata: Poslední slovo (TV pořad)
Kancelář Blaník (TV pořad) - a.z.
Andrej pije (S05E06) - a.z.
2014 DVTV (TV pořad)
Superdebata (TV pořad)
2013 Rub a líc (TV pořad)
2012 Dobrý večer, Česko! (TV pořad)
2010 Hyde Park (TV pořad)
Show Jana Krause (TV pořad)
2008 Máte slovo (TV pořad)
One Man Show (TV pořad)
2004 Otázky Václava Moravce (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace