foto

Evi Marandi

  • nar. 7.8.1941 (79 let)
    Athény, Řecko

Biografie

Italská herečka Evi Marandi byla populární tváří různých odnoží dobrodružného žánru, její filmová kariéra ale stejně jako u jiných hereček trvala jen poměrně krátce. Evi Marandi pochází z Řecka a narodila se do dobře situované rodiny, její otec byl bankéřem. Svou atraktivní vizáž zúročila již za studentských let, kdy si začala přivydělávat jako fotomodelka a koncem padesátých let se v epizodních rolích objevila ve dvou řeckých filmech.

S příslibem větších možností se v osmnácti letech přestěhovala do Itálie a první větší příležitost dostala v mytologickém filmu POMSTA BARBARŮ (La vendetta dei barbari, 1960). S dalšími italskými herci v epizodních rolích se pak objevila v americkém životopisném filmu FRANTIŠEK Z ASSISI (Francis of Assisi, 1961) natáčeném v Itálii. V následujících letech odehrála vedlejší role v několika dalších italských filmech, první hlavní roli dostala ve španělském westernu PROKLATÉ PISTOLE Z DALLASU (Las malditas pistolas de Dallas, 1964). Ve Španělsku ostatně točila několikrát i později a tady používala upravené jméno Evy Marandis.

Hlavní ženské role ztvárnila v několika titulech tehdy žádaného špionážního žánru, připomeňme alespoň francouzsko-italský film HRA ŠPIÓNŮ (Il gioco delle spie, 1966). Největší slávu jí ale přinesla hororová sci-fi PLANETA UPÍRŮ (Terrore nello spazio, 1965) režiséra Maria Bavy; z tohoto filmu ostatně pocházejí také její nejčastěji zveřejňované fotografie ve futuristickém skafandru. Odlehčená podoba špionážního žánru jí dala příležitost v komedii GANGSTER PŘIŠEL Z BROOKLYNU (Un gangster venuto da Brooklyn, 1966), v níž byl jejím partnerem populární zpěvák Little Tony.

Koncem šedesátých let se objevila i v několika televizních seriálech, pak ale její kariéra začala rychle upadat, což bylo společné řadě hereček spojených výhradně s komerční béčkovou produkcí šedesátých let. Evi Marandi se před kamerou objevila naposledy v thrilleru BOUREC MORUŠOVÝ (Il baco da seta, 1974), od té doby žije v soukromí.

Pavel "argenson" Vlach

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky