foto

Marco Prince

  • nar. 10.10.1963 (56 let)
    Benin, Francie

Biografie

Jeho rodina kvůli politickým problémům emigrovala z Beninu do Francie. Tam se také Marco Prince 10. října 1963 narodil. V útlém věku prokázal talent na matematiku a bez potíží studoval. Díky tomu měl čas zdokonalovat se i po jiných stránkách. Jako samouk prokázal své nadaní v oblasti hudby. Naučil se hrát na kytaru, klavír a bicí.

V 80. letech pracoval jako DJ a dále se věnuje rozvoji svého talentu. Naučil se hrát na trombon, studuje hudební teorii a dokonce pracoval se slavnou sopránistkou Mady Mesplé. V 90. letech je frontmanem mladé kapely FFF (francouzká federace funku) a pořádá turné v Japonsku, Kanadě a Africe.

Na počátku nového tisíciletí si zahraje v několika filmech. Například ve snímcích PSTRUH, KUŠE, BLBEC NA KRKU (Frédéric Forestier) a 48 HODIN V PAŘÍŽI (Polanski). Dále složil soundtrack k francouské komedii DRŽ HUBU!. Navíc významně spolupracuje s režisérem Ericem Rochartem a složil hudbu pro nejeden jeho film (VIVE LA RÉPUBLIQUE, TOTAL WESTERN) i seriál (MAFIOSO).

V roce 2007 olympijský výbor souhlasil, že Prince složí hudbu pro zahajovací ceremoniál Asijských her v Dauhá. V roce 2007 skládá hudbu pro zahajovací ceremoniál Rugby World Cup 2007.

Driss

Skladatelská filmografie

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2006 Jamel comedy club (TV pořad)

Fanoušci tvůrce