foto

Marcus Nispel

  • nar. 15.4.1963 (57 let)
    Frankfurt nad Mohanem, Západní Německo

Biografie

Pro svůj režisérský debut si vybral remake kultovní klasiky Texaský masakr motorovou pilou produkovaný Michaelem Bayem v jeho produkční společnosti Platinum Dunes. Film vydělal více než 100 miliónů dolarů. Později natočil a produkoval televizní film Frankenstein a celovečerní snímek Cesta bojovníka.

Rodilý Němec začal kariéru jako umělecký ředitel v reklamní agentuře Young & Rubicam ve Frankfurtu. V roce 1984 odešel ve 20 letech do Ameriky na Fulbraghtovo stipendium. V roce 1989 zde natočil svoji první práci – videoklip pro skupinu C&C Music Factory. V New Yorku založil vlastní produkční společnost Portfolio Artists Network, kterou později spojil se společností Ridleyho a Tonyho Scotta RSA-USA, Inc.

Nispel získal mnoho mezinárodních cen za reklamní spoty. Má na kontě 12 nominací na cenu MTV, z čehož čtyři získal. V roce 1993 byl jeho videoklip k písni George Michaela “Killer, Papa Was A Rolling Stone” označen za nejlepší evropský klip. Jsou o něm natočeny dva dokumenty, v roce 1996 byl zařazen do ročenky časopisu Time “Best of 1996” za kampaň společnosti Fidelity Investments - “A Time Has Come Today.”

Jeho dílo je stálou součástí Muzea moderního umění v New Yorku. V roce 1996 byl oceněn za svoje práci na hudebních videoklipech. Jeho dosavadní práce zahrnuje více než 1 000 reklam a videoklipů.

Zdroj: Bontonfilm

Režijní filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2015 Exeter
2007 Cesta bojovníka
2004 Frankenstein (TV film)

Herecká filmografie

Střihačská filmografie

Fanoušci tvůrce