foto

Cathia Caro

  • nar. 17.12.1943 (77 let)
    Rouen, Francie

Biografie

Francouzská herečka Cathia Caro vstoupila do filmu v bezmála ještě dětském věku, a i když během velmi krátké kariéry natočila pouhých třináct filmů, mohli se s ní seznámit i naši diváci. Cathia Caro pochází ze severofrancouzského Rouenu a svou křehkou krásu poprvé zúročila v titulní roli venkovské dívky v melodramatickém příběhu ISABELLE SE BOJÍ MUŽŮ (Isabelle a peur des hommes, 1957) režiséra Jeana Gourgueta, tento film je však již dávno zapomenutý.

Naproti tomu hned druhý film ji zviditelnil v celoevropském měřítku - v dobrodružném historickém příběhu DEJ SI POZOR, LA TOUR (La Tour, prends de garde!, 1957) hrála jednu z hlavních rolí Antoinetty, prosté dívky s utajeným šlechtickým původem, která se zamiluje do svého neohroženého ochránce. Jejím partnerem tu byl o třicet let starší Jean Marais, díky jemuž se film dodnes těší diváckému zájmu. Hvězdné herecké obsazení pak doplnila v Allégretově dramatu PODIVNÁ NEDĚLE (Un drôle dimanche, 1958), kde byla dcerou francouzské předválečné hvězdy Arletty.

Bylo jí patnáct, její kredit stoupal a jejími rodiči před kamerou byli další známí herci té doby. Jen v letech 1959-1960 natočila Cathia Caro deset filmů, působila tehdy hlavně v Itálii. Mauro Bolognini ji obsadil do filmu PŘIZPŮSOBTE SE! (Arrangiatevi!, 1959), kde byl jejím otcem populární herec Peppino de Filippo. Dcerou dalšího slavného komika Alda Fabriziho byla v komedii FILUTOVÉ (I tartassati, 1959); tento film byl u nás nedávno vydán v rámci kompletace filmografie Louise de Funèse. Při natáčení filmu SYMPATICKÝ MIZERA (Simpatico mascalzone, 1959) se seznámila s kdysi slavným boxerem a příležitostným hercem Tiberiem Mitrim (1926-2001), do nějž se zamilovala. Neopětovaný cit ji ovšem přivedl k pokusu o sebevraždu, který v roce 1959 zaplnil stránky bulvárních médií.

Z jejích dalších výstupů před kamerou stojí za zmínku mezinárodně oceněný film z doby druhé světové války BOUŘLIVÉ LÉTO (L'estate violenta, 1960) režiséra Valeria Zurliniho. Pak již následovaly jen dva filmy z žánru sandálu a meče, hlavní ženský part jí svěřil režisér Tanio Boccia ve filmu MACISTŮV TRIUMF (Il trionfo di Maciste, 1961). Pak ale zájem filmařů o mladou herečku poklesl a Cathia Caro se uvadající kariéru snažila v roce 1962 oživit nahými fotografiemi na stránkách Playboye, tento pokus ale nevyšel.

Je známo, že v šedesátých letech nějaký čas žila s Tiberiem Mitrim, kvůli kterému chtěla v roce 1959 spáchat sebevraždu, pak ale zcela zmizela z očí veřejnosti. Teprve díky nedávnému zájmu jejích fanoušků se podařilo zjistit, že se později provdala a nyní žije v soukromí v centru Paříže přímo pod Eiffelovou věží.

Pavel "argenson" Vlach

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky