foto

Sufjan Stevens

  • nar. 1.7.1975 (43 let)
    Detroit, Michigan, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Sufjan Stevens se narodil 1.července 1975 v Detroitu ve státě Michigan, později se s rodinou přestěhoval do Petoskey, kde navštěvoval prestižní Interlochen Arts Academy a vysokoškolský titul získal v New Yorku. Jméno Sufjan dostal po významné postavě z islámské historie, Abu Sufyanovi a znamená ‘přichází s mečem’. 
Sufjan Stevens je známý pro svojí multiinstrumentalitu: umí hrát na banjo, kytaru, piáno a bicí. Na škole také studoval hru na hoboj a trubku. Všechny tyto nástroje mohou být slyšeny na jeho deskách, a právě toto míchání strunných a dechových nástrojů vytváří jeho typicky zvláštní orchestrální zvuk. Mezi jeho další znaky patří častá inspirace biblickými příběhy, která se objevuje v jeho textech, což jeho písním přidává na mystičnosti. Jeho stylový rozptyl stojí také za zmínku, začínal totiž čistě elektronicky s albem Enjoy Your Rabbit, následně pokračoval s velmi osobní nahrávkou Greetings from Michigan a biblickou lo-fi folkovou deskou Seven Swans, úspěchu pak dosáhl s Come on Feel the Illinoise!, která je zase velmi symfonická. A píseň Chicago se objevila například ve filmu LITTLE MISS SUNSHINE.
Filmově se Sufjan Stevens zapsal do dějin s projektem THE BQE, které bylo silně inspirováno hudebním dokumentem KOYAANISQATSI. Sufjan celý snímek natočil na Super 8mm a 16mm film a následně pro film nahrál soundtrack tak, aby přesně sedl do záběrů a střihů. 
 
 
 

Klára "KlárkaS" Skřenková

Skladatelská filmografie

Filmy

2009 The BQE
2008 Eve

Dokumentární

2010 Beyond This Place

Režijní filmografie

Filmy

2009 The BQE

Dokumentární

2015 Round Up

Scenáristická filmografie

Filmy

2009 The BQE

Kameramanská filmografie

Filmy

2009 The BQE

Střihačská filmografie

Filmy

2009 The BQE

Herecká filmografie

Dokumentární

2014 Sufjan Stevens Adz

TV pořady

2015 The Late Show with Stephen Colbert (TV pořad)
2009 Noční Show Jimmyho Fallona (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace