foto

Rick Riordan

  • nar. 5.6.1964 (55 let)
    San Antonio, Texas, USA

Biografie

Rick Riordan se narodil 5. června 1964 v texaském San Antoniu. Po dokončení studia na Austinské univerzitě se stal učitelem angličtiny na mnoha školách v USA. Toto zaměstnání vykonával celých patnáct let.

Jeho prvním bestsellerem byla kniha Big Red Tequila z texaské detektivní série Tres Navarre, která pojednávala o soukromém detektivovi, který řešil zapeklité případy. Riordan ve svých knihách projevil spoustu talentu pro neočekávané zvraty a dokázal čtenáře ke svým knihám připoutat.

Další úspěšnou sérií na seznamu bestsellerů byla dobrodružná THE 39 CLUES, na které později pracoval s dalšími deseti autory. Filmová práva zakoupil v roce 2008 Steven Spielberg a film by měl spatřit světlo světa kolem roku 2014.

Zdaleka nejúspěšnějším a všeobecně nejoblíbenějším počinem je dobrodružná teen fantasy série CAMP HALF BLOOD SERIES, jejíž každý díl se okamžitě stává jednou z nejprodávanějších knih roku. Zatím vyšlo devět knih ze zamýšlených desíti (pokud nepočítáme grafické romány, doprovodné knihy a sbírky povídek). Dvě knihy byly již zfilmovány - jsou to knihy PERCY JACKSON: ZLODĚJ BLESKU a PERCY JACKSON: MOŘE NESTVŮR. Ze série také vychází spin-off série s názvem The Kane Chronicles, která čítá tři knihy.

Tomáš "Mafian" Havlíček

Spisovatelská filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky