foto

Seung-gi Lee

 • nar. 13.1.1987 (34 let)
  Městská část Banghak-dong, okres Dobong District, Soul, Jižní Korea

Zajímavosti o tvůrci (18)

 • - V dětství se chtěl stát architektem. (Roby)

 • - Umí hrát na klavír a kytaru. (Roby)

 • Vagabond (TV seriál) (2019)

  - Akční škola, kde Cha Dal-Gun předvádí své dovednosti je skutečná akční škola, kde Lee Seung Gi a Bae Suzy nacvičovaly své akční scény před natáčením. (Roby)

 • Vagabond (TV seriál) (2019)

  - V rámci přípravy docházeli 3 měsíce před natáčením Lee Seung Gi a Suzy do akční školy, kde se připravovali na natáčení akčních scén. Oba dva cvičili velmi poctivě, aby jejich akční scény vypadaly přirozeně. (Roby)

 • Vagabond (TV seriál) (2019)

  - Na předávání cen SBS Drama Awards 2019 získaly Lee Seung Gi a Suzy ceny pro nejlepšího herce a herečku v hlavní roli v mini-sérii a nejlepší seriálový pár za rok 2019. Dalším oceněným byla herečka Moon Jeong-Hee, která spolu s herečkou Lee Chung-Ah ze seriálu VIP (od r. 2019) vyhrála v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli za rok 2019. (Roby)

 • Vagabond (TV seriál) (2019)

  - 'Diváci museli být po shlédnutí závěrečné epizody tak trochu frustrovaní. Série je uzavřená správně, korektním způsobem a předkládá odpovědi na signifikantní otázky. K celému komplotu by toho ale mohlo být řečeno mnohem víc. A právě v takovém okamžiku jeden přemýšlí o pokračování, o návaznostech, o expanzi tvůrčích myšlenek ... o druhé sérii. A přesně takovým aspektem disponují americké televizní série.' Pronesl během tiskové konference na otázku případného pokračování ústřední herec celé série, jihokorejský herec Seung-gi Lee. A co si herec myslí o své případné obhajobě seriálového Dal-gun Cha? 'Stane-li se to, a vím, že to nezávisí jen na mě, byla by to určitě veliká zábava. V potaz je ale nutno brát hned několik zásadních aspektů jako je produkce, výroba, náklady, investor, práva, fanoušci apod.' A jak se k celé výrobě staví zdroj přímo z produkčního týmu? 'Výroba toho všeho byla opravdu komplexní a psychicky úmorná. Zabralo nám to víc jak jedenáct měsíců. A to je bez jednoho měsíce celý rok. A když k tomu započítáte i plánování, dohody, povolení, oprávnění apod., což děláte vždy s předstihem, aby se tím samotné natáčení nijak neomezovalo, není pro nás vůbec snadné v současné době uvažovat o navazující sérii. A i když jsme během tvorby té první případné pokračování na zřeteli měli, musíme brát v potaz i možnosti jednotlivých herců, jejich pracovní harmonogramy apod. Takže v současnosti mohu jen říct, že nic jako navazující série nebylo prozatím potvrzeno, ale ani vyvráceno.'     (Conspi)

 • Vagabond (TV seriál) (2019)

  - Nejenom jihokorejský herec Seung-gi Lee, ale rovněž i jeho seriálový protějšek Tae-oh Yoo, tedy seriálový Jerom, odehráli drtivou většinu zdraví nebezpečných scén, při nichž tekla dokonce i krev jejich vlastní, sami bez použití profesionálních náhradníků. Svědčí o tom i výborná bojová choreografie deváté epizody, v níž spolu oba výše jmenovaní svádějí dech beroucí honičku a nelítostný souboj pomyslného dobra a zla. „Seung-gi Lee byl rozhodnutý vše odehrát sám. O profesionální asistenci nechtěl ani slyšet. S hlavním choreografem probíral snad tisíckrát všechny možné varianty a společně se svým hereckým protějškem zkoušel do úmoru. Ale výsledek je naprosto fantastický.“ Prozradil nejmenovaný zdroj produkční společnosti Celltrion Entertainment. (Conspi)

 • Vagabond - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

  - Skok ze střechy budovy na auto na konci epizody, kdy Cha Dal-Gun nahání Jeromeho auto, provedl herec Lee Seung Gi celkem šestkrát, než byl režisér spokojený. Scéna byla následně použita i do traileru na seriál. (Roby)

 • Kilmi, hilmi (TV seriál) (2015)

  - Původním záměrem seriálových tvůrců bylo obsazení herecké dvojice Seung-gi Lee a herečky Ji-yeon Lim. Ta ale navzdory kolizním projektům nabídku účinkování v televizní sérii odmítla. (Conspi)

 • Neoheedeuleun powidwaetda (TV seriál) (2014)

  - Ne zcela příjemného zranění se během natáčení desáté seriálové epizody dostalo jihokorejskému herci Seung-gi Lee. Ten byl svým hereckým protějškem bodnut nešťastnou shodou okolností napodobeninou skutečného nože do oka. Po bezprostřední hospitalizaci si z hospitalizačního střediska odnesl lékařskou zprávu o poškození oční rohovky. Po krátkou dobu měl herec problémy s tzv. korneálním reflexem, tedy rohovkovým reflexem, chcete-li, při něm dochází k samovolnému sevření víček. V dalším natáčení herec po krátkém rekonvalescenčním pobytu v domácí péči samozřejmě pokračoval. (Conspi)

 • Deokingtuheocheu (TV seriál) (2012)

  - S hlavní seriálovou rolí bylo v době předprodukce spojováno dokonce i jméno jihokorejského herce Byeong-heon Lee. Ten ale nabídku na úkor nabídky, ztvárnit hlavní roli v historickém snímku Masquerade, odmítl. Stejnou nabídku odmítla také i dvojice dále oslovených herců, In-sung Jo a Je-hoon Lee, který nabídku odmítl na úkor nabídky objevit se v televizní sérii Fashion King vysílané televizní stanicí SBS v  roce 2012. Hlavní role byla seriálovými tvůrci přeobsazena populárním jihokorejským hercem Seung-gi Lee. (Conspi)

 • Nae yeojachinguneun gumiho (TV seriál) (2010)

  - V jednom z rozhovorů herečka Shin Min-A uvedla, že je Lee Seung Gi velmi milý, vtipný a okouzlující. Herečka vyzdvihovala jeho spolehlivost, která je podle ní v tak mladém věku velmi vzácná. Při rozhovoru prozradila i to, že ji často říkával, ať se nestará o hodnocení a prostě mu důvěřovala. (Roby)

 • Nae yeojachinguneun gumiho (TV seriál) (2010)

  - Lee Seung Gi se krátce před začátkem natáčení umístil na prvním místě v žebříčku „Muž, kterého by chtěla každá máma za zeťe“, čímž si prvních pár dní štáb Lee Seung Giho často dobíral. (Roby)

 • Nae yeojachinguneun gumiho (TV seriál) (2010)

  - Hlavní herec Lee Seung Gi a herečka Shin Min-A se mezi sebou při natáčení oslovovali formálně. Herečka se Lee Seung Giho zeptala, proč jí neoslovuje standardně Noona (starší sestra/kolegyně), ten ji na to řekl, že hraje v melodramatu a nemyslí si, že je správné, aby jí takhle oslovoval. (Roby)

 • Nae yeojachinguneun gumiho (TV seriál) (2010)

  - V jednom z prvních rozhovorů po ukončení natáčení sdělila představitelka hlavní hrdinky Shin Min-A, že už před samotným natáčením věděla, že mají tvůrci velká očekávání od scenáristek sester Hongových a představitele hlavní role Lee Seung Giho. Herečka přiznala, že si velmi dobře uvědomovala, že od ní tvůrci žádné velké věci nečekají. (Roby)

 • Nae yeojachinguneun gumiho (TV seriál) (2010)

  - Na předávání cen SBS Drama Awards získaly Seung-gi Lee a Min-ah Shin ceny pro nejlepšího herce a herečku v dramatu, nejlepší pár a oba byly zařazeni do top desítky seriálových hvězd roku 2010. (Roby)

 • Nae yeojachinguneun gumiho (TV seriál) (2010)

  - Ústřední píseň seriálu „Losing My Mind“, nazpíval Seung-gi Lee, který ztvárnil hlavní roli Cha Dae Woonga. (Roby)

 • Chanranhan yusan (TV seriál) (2009)

  - Ve 26. epizodě jdou Go Eun Sung (Hyo-joo Han) a Sun Woo Hwan (Seung-gi Lee) do kina a vyberou si film Yeogogoidam 5 - Dongbanjasal (2009). (Denila)

Herecká filmografie

Filmy

2018 Goonghab
2015 Oneului yeonae

TV seriály

2021 Mauseu (TV seriál)
Episode 20 (E20)
Episode 19 (E19)
Episode 18 (E18)
další epizody (20)
2019 Vagabond (TV seriál)
Epizoda 16 (E16)
Epizoda 15 (E15)
Epizoda 14 (E14)
další epizody (16)
2018 Hwayugi (TV seriál)
Episode 20 (E20)
Episode 19 (E19)
Episode 18 (E18)
další epizody (18)
2017 Hwayugi (TV seriál)
Episode 2 (E02)
Episode 1 (E01)
2016 Wolgyesoo yangbokjum shinsadeul (TV seriál)
2015 Peurodyusa (TV seriál)
2014 Neoheedeuleun powidwaetda (TV seriál)
Episode 20 (E20)
Episode 19 (E19)
Episode 18 (E18)
další epizody (20)
2013 Gugaui seo (TV seriál)
2012 Deokingtuheocheu (TV seriál)
Episode 20 (E20)
Episode 19 (E19)
Episode 18 (E18)
další epizody (20)
2011 Choegoui sarang (TV seriál)
2010 Nae yeojachinguneun gumiho (TV seriál)
Episode 16 (E16)
Episode 15 (E15)
Episode 14 (E14)
další epizody (16)
2009 Chanranhan yusan (TV seriál)
Episode 28 (E28)
Episode 27 (E27)
Episode 26 (E26)
další epizody (28)
2006 Somoonnam chilgongjoo (TV seriál)
Youngaesomun (TV seriál)
2004 Nonseutob 5 (TV seriál)

Host

TV pořady

2020 Dva na cestách (TV pořad)
2019 Beomineun baro neo sijeun 2 (TV pořad) - mod.
Liteul Poleseuteu (TV pořad)
2018 프로듀스 48 (TV pořad) - mod.
2017 집사부일체 (TV pořad)
2015 Sinseoyugi (TV pořad)
2013 Ggotboda nuna (TV pořad)
2011 힐링캠프, 기쁘지 아니한가 (TV pořad)
2010 Reonning maen (TV pořad)
2009 Kangsimjang (TV pořad) - mod.
유희열의 스케치북 (TV pořad)
2007 1박 2일 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(33)