foto

Rob Liefeld

 • nar. 3.10.1967 (50 let)
  San Diego, California, USA
 • Sdílet na Twitteru
 • Sdílet na Facebooku

Zajímavosti o tvůrci (3)

 • Deadpool (2016)

  - Postava Deadpoola se poprvé objevila v sešitu "The New Mutants #98" z února 1991. Autory jsou kreslíř / scenárista Rob Liefeld a scenárista Fabian Nicieza. Podle Niciezy Liefeld vymyslel podobu a jméno postavy, zatímco on sám její charakter. Když Nicieza viděl návrh Deadpoola, ihned Liefeldovi sdělil, že je jen kopií Deathstrokea z komiksu "Teen Titans", i proto mu Nicieza přiřkl civilní jméno Wade Wilson jako interní vtip, jelikož civilní jméno Deathstrokea je Slade Wilson. Další inspirací byl Spider-Man, který rovněž během soubojů vtipkuje. Liefeld uvedl, že jeho dvě nejoblíbenější postavy byly Spider-Man a Wolverine, ale jelikož v té době neměl příležitost podílet se na jejich komiksech, vytvořil si vlastní verzi pro "New Mutants", a to Deadpoola a Cablea. (Danny F.)

 • Deadpool (2016)

  - Na tabuli Sister Margaret's Deadpool sú napísaní Ryan Reynolds, T.J. Miller, tvorca Deadpoola Rob Liefeld, ale aj iné známe osobnosti ako Amanda Bynes, Ozzy Osbourne, Shia LaBeouf, Mike Tyson, Miley Cyrus, Lindsay Lohan, Bill Cosby a ruský prezident Vladimir Putin. (vito506)

 • Deadpool (2016)

  - Rob Liefeld (tvůrce Deadpoola) má ve filmu menší roli jako  zákazník v hospodě Sister Margaret's School for Wayward Children (Škola sestry Margaret pro problemové děti). (Maulincio)

Spisovatelská filmografie

Filmy

2018 Deadpool 2 - komiks
2016 Deadpool - komiks

Scenáristická filmografie

Filmy

2020 X-Force

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace