foto

Sharon Yeung Pan-Pan

  • nar. 4.1.1958 (61 let)
    Hong Kong, Hong Kong

Biografie

Herečka, producentka a bojová umělkyně Sharon Yeungová se narodila v Hong Kongu v Šanghaji 4.1.1958. S bojovým uměním začla v čínské operní škole ve věku 4 let a později přešla do operní akademie Fan Kok Fa. Studovala různé styly bojových umění Jet Kune Do u Dana Inosanta, západní box (John Ladawski) a Karate (Bruce Leung).
    
Před kamerou se poprvé objevila už v roce 1972 v oceněném historickém dramatu The 14 Amazons. Do svých 20ti let už stihla spolupracovat se jmény jako Ti Lung, John Cheung, Bolo Yeung, Bruce Le a s všemy členy Yuen klanu Pekingské Čínské Opery. Průlom přichází se snímkem Drunken Master (1978), který proslavil nejen Jackieho Chana, ale i taekwondistu Jang Lee Hwanga. V témže roce dostává hlavní roli v solidní kung fu mlátičce Duel Of The Seven Tigers (1978) remake Sedm Samurajů (1954).

V následujících letech získává pro svou pružnost přezdívku ¨Lady Jackie Chan¨ a spolupracovala s nejlepšímy stuntmany té doby jako byli Wilson Tong, Lung Chan, či Mars. V kung fu snímcích byla nejvíce vidět po boku Phillipa Ko. Mezitím natáčela pro TV série Stunt Women, Legend of Condor Heroes a Yang Women Warriors. Natáčela pro Goldig films i Shaw Brothers. V 80.letech se objevovala nejvíce v tajwanských a malajských TV seriálech. 

Jako herečka si zahrála ve více než 30 filmech a od roku 1999 se věnuje převážně produkci.

Grand "Epistemolog" Master

Režijní filmografie

Filmy

2019 Girl Dorm