Reklama

Reklama

Sabine Sesselmann

Sabine Sesselmann

nar. 13.08.1936
Mnichov, Německá říše

zem. 03.03.1998 (61 let)
Tutzing, Německo

Biografie (1)

Herečka Sabine Sesselmann nemá na svém kontě nijak bohatou filmografii, ale i když hrála především v rodném Německu, nejvíce ji proslavila role krásné Aurory de Nevers ve francouzském HRBÁČOVI (Le bossu, 1959) s Jeanem Maraisem. Narodila se v Mnichově do rodiny obchodníka a původně studovala v Berlíně dějiny umění, mezitím se ale rozhodla pro divadlo a dva roky soukromě studovala herectví. V roce 1957 získala divadelní angažmá v Lübecku, vzápětí se ale začala… (více)

Zajímavosti (2)

Hrbáč (1959)

  • Keď sa v závere stretne Aurore so svojou matkou (obe hrá Sabine Sesselmann) a objímajú sa, tak v záberoch, kde sa pozeráme do tváre matky, stojí pri nich Passepoil (Bourvil), zatiaľ čo v záberoch, kde sa pozeráme do tváre dcéry, tam nikto nestojí. (ČSFD)

Hrbáč (1959)

  • I když byl film převážně francouzský, premiéru měl nejdříve v listopadu 1959 v Německu, odkud pocházela představitelka Aurory de Nevers, mladá německá herečka Sabine Sesselmann. V prosinci 1959 byl film uveden v Itálii a až v lednu 1960 proběhla slavnostní premiéra v Paříži. Ve Francii byl film za rok 1960 nejúspěšnějším titulem z domácí tvorby a v kinech jej vidělo bezmála šest miliónů diváků. (argenson)

Galerie (14)

Reklama

Ovládací panel

Fanklub

(2)

Reklama

Reklama