Reklama

Reklama

Emmanuel Lubezki

Emmanuel Lubezki

nar. 30.11.1964 (58 let)
Mexico City, Federální distrikt, Mexiko

Biografie (1)

Emmanuel Lubezki Morgenstern se narodil v roce 1964 v hlavním městě Mexika do židovské rodiny. S filmovou kariérou začal na konci 80.let, nejdříve u krátkých filmů, poté následovala práce kameramana na kultovní televizní horrorové sérii LA HORA MARCADA. Jeho mezinárodní debut pak byl u nezávislého filmu TWENTY BUCKS z roku 1993.  Kameramansky se podpesal na téměř všech filmech režiséra Alfonso Cuaróna, se kterým se v mládí spřátelil na filmové škole. Společně… (více)

Zajímavosti (9)

Roma (2018)

  • Původně se měl kamery chopit Emmanuel Lubezki, který s Cuarónem spolupracoval na několika jeho předešlých filmech. Jelikož se ale z důvodu pracovního vytížení natáčení nakonec nemohl zúčastnit, rozhodl se Cuarón, že se kamery chopí sám. (radekgfx)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

  • Film sa nakrúcal na novovyvinutú veľkoformátovú kameru Arri Alexa 65. Kameraman Emmanuel Lubezki využil radu širokouhlých objektívov, od 12 mm po 21 mm, aby dosiahol veľkú hĺbku ostrosti. Flexibilita tohto systému umožňovala takmer neobmedzený pohyb kamery, od extrémne detailných záberov po panorámy v synchronizácii s filmovou akciou, snami a emóciami. (classic)

Galerie (28)

Reklama

Kameraman

Herec

Dokumentární
2006

Making 'The New World'

Host

Režisér

Krátkometrážní
1985

Ejercicio de 2º año

Scenárista

Krátkometrážní
1985

Ejercicio de 2º año

Producent

Dokumentární
2012

El ingeniero

Střihač

Krátkometrážní
1985

Ejercicio de 2º año

Ovládací panel

Fanklub

(1 975)

Reklama

Reklama