Reklama

Reklama

Peter Craig

nar. 10.11.1969 (51 let)
Los Angeles, California, USA

Biografie

Peter Craig je americký spisovatel románů a scenárista známý především díky svým temným komiksovým románům, ve kterých řeší hroutící se vztah otce a dítěte.

Craig vyrůstal v jižní Kalifornii a Oregonu. Nyní žije v Portlandu, Oregon. Je synem herečky Sally Field  a Steva Craiga. V roce 2008 se podruhé oženil, z prvního manželství má dvě dcery. Má jednoho bratra, dva nevlastní bratry a jednu nevlastní sestru. Jeho bratr John Craig je skladatelem a hudebníkem, další bratr Eli Craig  je scenárista a režisér.

Craigův první román THE MARTINIT SHOT (1998) zachycuje vztah bývalé akční filmové hvězdy Charlieho Westa a jeho dvou dětí. Tento román vyhrál literární ocenění - The Michener-Copernicus Fellowship. Jeho druhý román, HOT PLAST (2004) vykresluje složitý vztah mezi podvodníkem Jerrym Swiftem a jeho geniálním synem, kdy oba dva jsou přitahováni ke stejné ženě. Jeho nejnovější román BLOOD FATHER (2005) vypráví o stárnoucím motorkáři Johnu Linkovi a jeho bezohledné dospívající dceři, která byla zatčena v protidrogovém zátahu.

Jako scenárista se podílel na snímku Bena Afflecka – MĚSTO (2010), kde jako předloha posloužil román Chucka Hogana – PRINCE OF THIEVES. Sony Pictures si ho také najal, aby napsal scénář pro nadcházející BAD BOYS III.

Veronika "wertcha" Jiříková

Scenárista

Spisovatel

Filmy
2016

Ve jménu krve

Producent

Filmy
2016

Ve jménu krve

Herec

Filmy
1988

Spokojenost

1978

Hooper

Ovládací panel

Fanklub

(2)

Reklama

Reklama