foto

Corrado D'Errico

  • nar. 19.5.1902
    Řím, Itálie
  • zem. 3.9.1941 (39 let)
    Řím, Itálie

Biografie

Dnes již méně znamý italský režisér Corrado d'Errico stihnul během svého krátkého života natočit jen jedenáct filmů, každým z nich ale dokázal zaujmout odbornou kritiku i širokou veřejnost. K filmu se dostal stejně jako řada jiných přes žurnalistiku, začínal jako recenzent pro deník La Tribuna. Jako asistent režie se poprvé podílel na dokumentu KIFF TEBI (1927) režiséra Maria Cameriniho, pro nějž později psal scénář k legendárnímu filmu KOLEJE (La rotaie, 1929).

Na přelomu 20. a 30. let natočil Corrado d'Errico několik krátkých dokumentů, ve formátu celovečerních titulů debutoval filmem ZLATÝ ŠÍP (Freccia d'oro, 1935), který ale realizoval ve spolupráci s Pierem Ballerinim. Ve své další samostatné tvorbě se d'Errico soustředil na historické filmy vycházející často z díla italského spisovatele Emilia Salgariho. Velkou příležitost poskytl například významnému představiteli starší herecké generace Ermete Zacconimu ve filmu SOUD SE SOKRATEM A JEHO SMRT (Processo e morte di Socrate, 1939), točil ale i náměty ze současnosti (NÁBŘEŽÍ - L'argine, 1938).

D'Erricovou poslední prací byl dobrodružný film KAPITÁN BOUŘE (Capitan Tempesta, 1942), poté začal pracovat na dalším filmu LEV Z DAMAŠKU (Il Leone di Damasco, 1942). Během natáčení ale podlehl vážné chorobě a zemřel v Římě 3. září 1941 ve věku 39 let. Jeho nedokončený film LEV Z DAMAŠKU převzal a dotočil režisér Enrico Guazzoni.

Pavel "argenson" Vlach

Režijní filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky