foto

Daniel Barták

  • nar. 29.11.1980 (38 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

V roce 1996 úspěšně složil přijímací zkoušky na Pražskou Konzervatoř - hudebně dramatický obor - herectví. Později ztvárnil roli zpívajícího mladého Hercula v české verzi tohoto amerického animovaného velkofilmu Walta Disneye.

Spolupracoval s ČT, kde natočil televizní inscenaci OHRADA SNŮ. Na podzim roku 1998 působil v Hudebním Divadle Karlín v muzikálových představeních, kde hrál na piano s orchestrem Karla Vlacha. V červnu 1999 odlétá na rok do USA na střední uměleckou školu v Kalifornii, do hlavního města Sacramenta. Od září roku 2001 hrál v pražském divadle Spirála muzikál ROMEO&JULIE, hlavní roli Romea a Prince v muzikálu Popelka, který se uváděl v divadle GoJa Music Hall, taktéž na pražském Výstavišti.

Během roku 2001 až 2003 vznikl muzikál Romeo & Juliet a muzikál Christmas Carol na muzikálové scéně v hlavním městě Seoulu, který pro tamější SPAC Company celý zaranžoval. Muzikál dostal mnoho hlavních ocenění, včetně ocenění za nejlepší muzikál roku.

2003 – 2005 aranžuje, skládá a produkuje hudbu zde v Praze pro zpěváky i kapely, jako jsou například Support Lesbiens, Tomáš Savka, Šárka Vaňková, Jakub Smolík, ale i pro mnoho dalších interpretů. Také v tomto období působil v muzikálu Les Misérables a připravil aranžmá pro seriál ČT NEMOCNICE NA KRAJI MĚSTA PO DVACETI LETECH. V roce 2007 působil na TV Prima v pořadu HVĚZDY U PIÁNA, jako moderátor a pianista společně Petrem Vondráčkem a Helenou Vondráčkovou.

Mimo jiných projektů se také podílel na hudební spolupráci 3. série úspěšného TV seriálu ČT ZDIVOČELÁ ZEMĚ. V roce 2009 zakládá svojí hudební kapelu s názvem Musicdan a začíná působit jako muzikálový herec a zpěvák v divadle Broadway v muzikálových představeních. Vytvořil hudební zpracování a aranžmá muzikálu Baron Prášil, ve kterém také účinkoval v pražském divadle Hybernia.

V roce 2011 produkoval a aranžoval hudbu do muzikálu v Jihokorejském Seoulu: The Kingdom of The Winds a také jako autor muziky začíná spolupracovat s režisérem Filipem Renčem na dvou dílech kriminální série VETŘELCI A LOVCI. V tomto roce se i mimo jiné také podílí opět na hudební spolupráci závěrečné 4. série seriálu ČT ZDIVOČELÁ ZEMĚ. V roce 2012 vytvořil hudbu do nového pokračování seriálu České televize: SANITKA 2.

Zdroj: Daniel Barták

Skladatelská filmografie

Filmy

2019 Bubeník a princezna
2018 Kouzelník Žito (TV film)
2013 Sebemilenec (TV film)
2006 Testament (amatérský film)

TV seriály

2013 Sanitka 2 (TV seriál)
Epizoda 13 (E13)
Epizoda 12 (E12)
Epizoda 11 (E11)
další epizody (13)
2012 Vetřelci a lovci (TV seriál)
Užij si se psem (E03)
Krutá nevěra (E02)

Herecká filmografie

Filmy

1998 Ohrada snů (TV film)

TV pořady

2007 Hvězdy u piana (TV pořad)
2001 Dobroty (TV pořad)

Režijní filmografie

Dokumentární

2006 Dáda Disco Hitparáda
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace