foto

Daniel Barták

  • nar. 29.11.1980 (38 let)
    Praha, Československo

Biografie

V roce 1996 úspěšně složil přijímací zkoušky na Pražskou Konzervatoř - hudebně dramatický obor - herectví. Později ztvárnil roli zpívajícího mladého Hercula v české verzi tohoto amerického animovaného velkofilmu Walta Disneye.

Spolupracoval s ČT, kde natočil televizní inscenaci OHRADA SNŮ. Na podzim roku 1998 působil v Hudebním Divadle Karlín v muzikálových představeních, kde hrál na piano s orchestrem Karla Vlacha. V červnu 1999 odlétá na rok do USA na střední uměleckou školu v Kalifornii, do hlavního města Sacramenta. Od září roku 2001 hrál v pražském divadle Spirála muzikál ROMEO&JULIE, hlavní roli Romea a Prince v muzikálu Popelka, který se uváděl v divadle GoJa Music Hall, taktéž na pražském Výstavišti.

Během roku 2001 až 2003 vznikl muzikál Romeo & Juliet a muzikál Christmas Carol na muzikálové scéně v hlavním městě Seoulu, který pro tamější SPAC Company celý zaranžoval. Muzikál dostal mnoho hlavních ocenění, včetně ocenění za nejlepší muzikál roku.

2003 – 2005 aranžuje, skládá a produkuje hudbu zde v Praze pro zpěváky i kapely, jako jsou například Support Lesbiens, Tomáš Savka, Šárka Vaňková, Jakub Smolík, ale i pro mnoho dalších interpretů. Také v tomto období působil v muzikálu Les Misérables a připravil aranžmá pro seriál ČT NEMOCNICE NA KRAJI MĚSTA PO DVACETI LETECH. V roce 2007 působil na TV Prima v pořadu HVĚZDY U PIÁNA, jako moderátor a pianista společně Petrem Vondráčkem a Helenou Vondráčkovou.

Mimo jiných projektů se také podílel na hudební spolupráci 3. série úspěšného TV seriálu ČT ZDIVOČELÁ ZEMĚ. V roce 2009 zakládá svojí hudební kapelu s názvem Musicdan a začíná působit jako muzikálový herec a zpěvák v divadle Broadway v muzikálových představeních. Vytvořil hudební zpracování a aranžmá muzikálu Baron Prášil, ve kterém také účinkoval v pražském divadle Hybernia.

V roce 2011 produkoval a aranžoval hudbu do muzikálu v Jihokorejském Seoulu: The Kingdom of The Winds a také jako autor muziky začíná spolupracovat s režisérem Filipem Renčem na dvou dílech kriminální série VETŘELCI A LOVCI. V tomto roce se i mimo jiné také podílí opět na hudební spolupráci závěrečné 4. série seriálu ČT ZDIVOČELÁ ZEMĚ. V roce 2012 vytvořil hudbu do nového pokračování seriálu České televize: SANITKA 2.

Zdroj: Daniel Barták

Skladatelská filmografie

Filmy

2019 Bubeník a princezna
2018 Kouzelník Žito (TV film)
2013 Sebemilenec (TV film)
2006 Testament (amatérský film)

TV seriály

2013 Sanitka 2 (TV seriál)
Epizoda 13 (E13)
Epizoda 12 (E12)
Epizoda 11 (E11)
další epizody (13)
2012 Vetřelci a lovci (TV seriál)
Užij si se psem (E03)
Krutá nevěra (E02)

Herecká filmografie

Filmy

1998 Ohrada snů (TV film)

Režijní filmografie

Dokumentární

2006 Dáda Disco Hitparáda

Host

TV pořady

2007 Hvězdy u piana (TV pořad)
2001 Dobroty (TV pořad)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace