foto

Colin Trevorrow

  • nar. 13.9.1976 (44 let)
    San Francisco, California, USA

Biografie

Colina Trevorrowa lákala práce v zábavním průmyslu natolik, že už jako student střední školy i Tisch School of Arts newyorské univerzity lhal o svém věku, aby se dostal ke stáži v komediálním pořadu Saturday Night Live nebo v talk show Grega Kinneara. Jak sám říká: „Musíte být v tomhle průmyslu nečestně ambiciózní, protože je plný hromady talentovaných lidí, ale jen ti, kteří jsou talentovaní slaboši, píšou nakonec romány."

Než se však Colin dostal k pořádné práci, musel si projít martyriem těch hrozných. Jako svoji nejhorší zkušenost uvádí práci řidiče v reality show na způsob Joe milionář, ve kterém musel odvážet neúspěšné ubrečené uchazečky do jejich domovů poté, co byly odmítnuty pohledným starým mládencem, odjely v nablýskané limuzíně ze záběru kamer a přestoupily do jeho dodávky.

Produkční asistování však Trevorrowa v prvé řadě ujistilo, že nemusí být nadčlověkem, aby samotnou produkci, tedy psaní i režírování mohl vykonávat. Po zevrubném prostudování téměř všech dostupných univerzitních scénářů tedy kontaktoval kamaráda Dereka Connollyho, který taktéž docházel vypomáhat do Saturday Night Live, a společně se rozhodli kolaborovat na originálních scénářích. Ještě před tím se však podařilo Trevorrowovi prodat studiu DreamWorks původní scénář akční science fiction nazvané Tester.

„Měli jsme oba vlastní výbavu dovedností, které se však vzájemně výborně doplňovaly, takže zatímco Derek řešil ‚jak se to stane', já měl na starosti ‚co se vlastně vůbec stane'."

V roce 2009 dorazili do kin Komici Judda Apatowa a přesto, že měla ve filmu malou roli, uchvátila Connollyho herečka Aubrey Plaza natolik, že se jí rozhodl napsat roli na tělo. Scénář nezávislého filmu SAFETY NOT GUARANTEED z roku 2012 k ní pak doputoval přes jejího a Trevorrowova společného manažera. Trevorrow se rozhodl taktéž film režírovat, přestože neměl s režií, až na pár krátkometrážních výjimek, tolik zkušeností. Produkce však nebyla nijak rozsáhla a Colin se tak musel potýkat hlavně s mísením různých hereckých nátur a jejich výsledných výkonů. Když bylo Safety Not Guaranteed vybráno do festivalu Sundance, rozhodl se Trevorrow pro netradiční krok - film sám přestříhal, změnil jeho žánr, vyznění i konec. To se mu rozhodně vyplatilo, film se setkal s velice pozitivním přijetím i za hranicemi USA, vydělal téměř šestinásobek svého skromného rozpočtu a odnesl si cenu za nejlepší scénář na Independent Spirit Awards.

Ve stejném roce byli Trevorrow a Conelly spojováni s dalšími dvěma projekty. První nesl název THE AMBASSADOR, byl založen na jejich původním scénáři a sledoval stážistu pracujícího v Úřadu Spojených národů pro kosmické záležitosti, který náhodou naváže první kontakt s půvabnou mimozemšťankou. I v druhém projektu měla dvojice znovu spojit své síly a vytvořit remake dobrodružného snímku Flight of the Navigator pro studio Disney. Než však mohl některý z filmů dostat zelenou, začaly se Trevorrovowy citace objevovat po boku výroků takových jmen jako J.J. Ambrams nebo Guillermo del Toro a většina publicistů ho začala připojovat k probíhajícímu hledání režiséra sedmých Hvězdných válek. Trevorrow skutečně dostal na starost populární sérii, byla jí však trilogie JURSKÝ PARK, na kterou navázal čtvrtým dílem v roce 2014, který se tak stal jeho prvním studiovým filmem.

Meala "Brousitch" Brousil

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Filmy

2015 Jurský svět

Producentská filmografie

Filmy

2012 Vlastní zbraň podmínkou
2005 Gary: Under Crisis (TV film)
2002 Home Base

Dokumentární

2004 Reality Show

Host

TV pořady

2013 The 2013 Film Independent Spirit Awards (TV pořad)
2005 Made in Hollywood (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(38)