foto

Paola Senatore

  • nar. 9.11.1949 (69 let)
    Řím, Itálie

Biografie

Paola Senatore se narodila v Laziu v Římě 9. listopadu 1949. Matka ale pocházela z Kalábrie a do Říma odchází, neboť Kalábrie „nepřála“ svobodným matkám. Paola navštěvovala internátní školu vedenou jeptiškami. Paola je představitelkou herecké éry sedmdesátých a osmdesátých let minulého století a ve dvaceti letech začala svou hereckou kariéru.

Úplně zpočátku pózovala pro několik fotografů a filmový debut zažila ve snímku ROBIN HOOD, NEPORAZITELNÝ LUKOSTŘELEC (ROBIN HOOD, l'INVINCIBILE ARCIERE) v roce 1970. Jednadvacetiletá krásná Paola je z filmu a filmování nadšená, ale následně po dobu dvou let nepřichází další filmová nabídka. Tak se v roce 1972 poprvé nechává obsadit do erotického snímku A.A.A. MASSAGGIATRICE BELLA PRESENZA OFFRESI… Roku 1973 hraje roli Concetta Aversi v dramatu RICCO. Její rudé vlasy, krásné tělo, bezproblémová nahota před kamerou jsou aspekty, které stále více přitahují filmaře tohoto žánru. Role, které jsou jí nabízeny jsou často spojeny s lesbickým sexem a vztahy. Příkladem je film DIARIO SEGRETO DA UN CARCECE FEMMINILE (1973) z prostředí ženského vězení. Je to první snímek v Itálii, který ukazuje erotiku lesbiček zcela bez obalu. Ve stejném roce hrála Paola dívku Beatrice. Tato dívka necítí žádnou přitažlivost k lidem opačného pohlaví a její náklonost je zejména k dívce Eleně (Lucretia Love). Erotický film Claude Piersona se jmenuje L´AMORE QUOTIDIANO. Tento režisér obsadil opětovně obě herečky do další filmu VOGLIA DI LEI a Paola opět v roli Beatrice. Beatrice byla manželkou Marca (Mauro Parenti), se kterým již neměla žádný sexuální život a tak se Beatrice snaží zjistit důvod tím, že se Helene (Lucretia Love) stane Marcovo milenkou. Paola Senatore hraje i v několika spíše násilnických thrillerech jako třeba SERVO SUO (1973). V tomto období se pro Paolu nedostavil ten správný film a správná nabídka, aby došlo ke zlomu a z krásné dívky se mohla stát filmová hvězda. Naopak nastupují další filmy „béčkové“ produkce. V roce 1975 získala Paola roli v kontroverzním snímku o nacistech SALON KITTY.

Její další kariéra se ubírala hlavně směrem italské sexy komedie. Jednalo se o filmy L´INFERMIERA DI NOTTE (jako Zaira) 1979, DOVE VAI SE IL VIZIETTO NON CE L´HAI?, (jako Simona) 1979, LA SETTIMANA AL MARE (jako Margareth) 1981, nebo LA DOTTORESSA PREFERISCE I MARINAI (jako Paola) 1981. V žádném z těchto filmů však nehrála hlavní roli. Výrazněji se objevila Jako Diana Morris v roce 1980 v kanibalském filmu Umberta Lenziho SEŽRÁNA ZAŽIVA (MANGIATI VIVI !) Hlavní roli Carlotty hrála ve filmu MALOMBRA (1984). Tento film Bruna Gaburra měl ještě volné pokračování PENOMBRA (1986). V televizní tvorbě se malou rolí Rossany účastnila seriálu SAM ET SALLY.

Stálý sestup její profesionální kariéry byl již v této době nezastavitelný. Využívání krásy jejího těla a zájem filmařů o její nahotu, ne nedostatek talentu, se staly příčinou k nemožnosti obsazení do charakternější hlavní role. Hlavním důvodem ale byla složitá situace jejího soukromého života. Byl to vztah s jedním z herců, který ji zavedl do světa drog. Prožila si také dvě těhotenství, přičemž k přerušení toho prvního ve 27 letech jí donutil tehdejší přítel. Podruhé, když otěhotněla ve 34 letech, již těhotenství dokončila a narodil se jí syn Alessio. Z důvodu své finanční situace sáhla v erotice až na dno a natočila film pornografický NON STOP SEMPRE BUIO IN SALA (1985). Na natáčení tohoto filmu Paola vzpomíná : „necítila jsem se zapojena, necítila jsem žádné emoce, žádné vzrušení, byla jsem díky heroinu zcela mimo“. V tomto období se zdálo, že metaforou pro její život je drogová závislosti a problémy se zákonem. Dne 14. září 1985 je Paola během noci zatčena a do médií se dostávají fotografie Paoly s pouty na rukou. Byla zatčena a obviněna za držení a pašování drog.

Paola Senatore byla krásná žena, která draze zaplatila za své špatné životní rozhodnutí a odpouštění ve světě showbyznysu je pouze pro velké hvězdy. V současné době žije Paola v provincii města Řím a připravuje svou autobiografickou knihu. Jak sama říká : „mnoho lidí chce napsat knihu o mně a mém příběhu vztahujícímu se k mému zatčení, ale já nechci brečet nad touto epizodou mého života a sama chci vytáhnout kostlivce ze skříně…“

Petr "Hennes" Hennebichler

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace