foto

Laura Branigan

  • nar. 3.7.1952
    Brewster, New York, USA
  • zem. 26.8.2004 (52 let)
    East Quogue, New York, USA

Biografie

„You take my self.... You take my self control!"

Zpěvačka Laura Ann Branigan se narodila 3. července 1952. V roce 1966 začala studovat Byram Hills High School. V roce 1973 se přidala ke skupině Meadow a téhož roku jím vyšlo album. O šest let později byla zapsána do Atlantic Records. V roce 1978 se provdala za Larryho Krutecka. Když se však Meadow rozešli, tak měla Laura různá zaměstnání, ale později se rozhodla vydat se na sólovou dráhu.

A v roce 1982 jí vychází vůbec první album Branigan. Písnička All night with me se z tohoto alba stala ihned slavnou. Na jaře roku 1983 vydává další album Branigan 2. V tomto albu je zase trhákem písnička Solitaire, která původně pochází z Francie. Avšak v roce 1984 přichází zlom její kariéry. Vydává totiž album Self control, který ji proslavil nejvíce.

Z tohoto alba jí doslova proslavila stejnojmenná písnička Slef control. Ze dne na den se stala hvězdou. Písničku zpívala i v Evropě. V Německu se stala hitem číslo jedna a v USA hitem číslo čtyři! Po tomto mezinárodním úspěchu vydává v roce 1985 další album Hold me. Dále následovalo album Touch, které bylo vydáno v roce 1987. A právě toto album bylo pro Lauru velkou změnou. Bylo totiž pod vedením různých producentů. Jenže se nemusela vůbec bát. Písničky Shattered glass a The power of love jí opět proslavily. The power of love se stala dokonce jednou z dvaceti nejprodávanějších hitů! V roce 1990 vydává další album pod názvem Laura Branigan. Téhož roku uspořádá také svůj druhý koncert. Poslední sedmé studiové album vydala v roce 1993 s názvem Over my heart.

V roce 1994 na čas opustila hudební průmysl. Chtěla se více věnovat svému manželovi, kterému lékaři diagnostikovali rakovinu tlustého střeva. O dva roky později, tedy v roce 1996 Larry zemřel. Laura ještě téhož roku vystupuje na Festival de Viňa.

V roce 2001 si po pádu zlomila obě stehenní kosti. O rok později v roce 2002 už zpívá jen zřídka. V roce 2004 trpí nadměrnými bolestmi hlavy a po pár týdnech 26. srpna umírá. Její popel byl rozptýlen na Long Island Sond.

Za svůj život dostala zpěvačka Laura Branigan i pár filmových nabídek. Zahrála si ve filmu Delta Pi, nebo v seriálu Automan v epizodě Murder MTV.

Enemy No. 1

Herecká filmografie

Filmy

1985 Delta Pi

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky