foto

Virginia Cherrill

  • nar. 12.4.1908
    Carthage, Illinois, USA
  • zem. 14.11.1996 (88 let)
    Santa Barbara, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Dollie Virginia Cherrill známá také jako Virginia Child-Villiers, hraběnka z Jersey, se narodila na farmě v illinoiském Carthage (Kartágu). Chaplin ji pro film objevil na jednom boxerském zápase v Los Angeles, kde seděla zrovna vedle něho. Nedařilo se mu stále nalézt tu pravou představitelku hlavní ženské role pro SVĚTLA VELKOMĚSTA (1931) a protože ho modrooká blodýna zaujala, tak se jí o přestávce představil a nabídl roli slepé květinářky, díky které se zapsala do filmových dějin. Jejich pracovní vztahy během natáčení byly často napjaté. Podle dokumentu NEZNÁMÝ CHAPLIN (1983) dostala Virginia ve skutečnosti v jednu chvíli padáka a Chaplin se chystal všechny její scény natočit znovu s Georgií Haleovou. Nakonec rozhodl objem financí, který už za film utratil. Jak sama uvádí, přítel Marion Davies ji pak přesvědčil, aby si při návratu řekla o více peněz.

Její filmová kariéra trvala pouze krátce. Za zmínku stojí romantický muzikál s hudbou George Gershwina DELICIOUS (Lahodný, 1931) s Janet Gaynorovou. S natáčením skončila po krimi TROUBLED WATERS (Rozbouřené vody, 1936). Virginia Cherrillová byla celkem čtyřikrát vdaná; podruhé (1934-1935) za Caryho Granta, kdy rozvodem získala 50 tisíc dolarů, což byla v té době polovina jeho majetku (za roli ve “Světlech“ mimochodem brala 150 dolarů týdně). Jejím třetím mužem (1937-1946), za kterým se také odstěhovala do Anglie, byl George Child-Villiers, devátý hrabě z Jersey. Za války pracovala pro Červený kříž a věnovala se charitě. Tehdy také poznala pilota Floriana Martiniho, se kterým pak od roku 1948 až do své smrti žila spokojeně v kalifornské Santa Barbaře. Děti neměla. Její hvězdu nalezneme na hollywoodském “Chodníku slávy“.

Marek "džanik" Janík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace