foto

Alan Ritchson

  • nar. 28.11.1984 (32 let)
    Grand Forks, North Dakota, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Alan Michael Ritchson se narodil 28. listopadu 1984 v Grand Forks, Severní Dakotě. Jeho otec David byl US Air Force Seržant. Je prostřední ze třech bratrů, starší bratr je Eric a mladší Brian. V jeho deseti letech se rodina přestěhovala do Rantoul, Illinois.

Navštěvoval střední školu v Niceville a promoval v roce 2001. Po škole se začal věnovat modelingu a dělal pro společnost Abrercrombie and Fitch, ale dělal online reklamu i na pánské spodní prádlo. V roce 2004 se objevil v soutěži AMERICAN IDOL.

První roli dostal v seriálu SMALLVILLE, kde ztvárnil postavu Arthura Curry neboli Aquamana. Tuto roli si zopakoval v závěrečné sezóně seriálu, ale i v animovaném filmu JUSTICE LEAGUE: THE NEW FRONTIER. Objevil se i v epizodních roličkách seriálů CSI: MIAMI nebo 90210.

Stěžejní rolí se pro jeho kariéru stala postava Thada Castlea, kapitána fotbalového týmu v seriálu BLUE MOUNTAIN STATE. I přesto, že byl pouze vedlejší postavou, tak se dočkal velké popularity. Seriál byl v roce 2012 po třech sezónách ukončen.

Pavel "Pajky3" Lepič

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace