foto

John Cleese

  • nar. 27.10.1939 (80 let)
    Weston-Super-Mare, Somerset, Anglie, Velká Británie

Biografie

"Nemyslím, že by každý měl být sexuálně vzděláván. Na to je na světě příliš mnoho lidí. Pokud s tím na pár let přestaneme, třeba se to změní.“

John Marwood Cleese se narodil v malém přímořském městečku Weston-Super-Mare (adresa Ellesmere road 6, dnes patří Stuartu Harveymu, bratru to Kevina Harveye, absolutně nezajímavého a neznámého člověka. Je to klasický anglický domek, šedě omítnutý s velkými okny a taškovou střechou. Po smrti dědečka v r.1953 se přestěhovali do jeho domu na East Shrubbery 2, blízko policejní stanice v Bristolu.) Jak už jsem řekl, narodil se, a to přesně 27. října 1939 do chudých poměrů rodiny pojišťovacího agenta Reginalda Francise Cleese s manželkou Muriel (rozená Cross, zemřela na své 101 narozeniny 11.11.2000). Jeho dědeček se jmenoval mimochodem John Edwin Cheese (sýr), ale 1915 si po vstupu do armády změnil jméno (proč asi), za což mu byl John určitě vděčný už jen proto, že jeden z jeho kamarádů v dětství se jmenoval Butter (máslo).

“Pokud se chcete zabít a nemáte na to dost odvahy, myslím, že návštěva Palmerston North by mohla pomoci.“

Ve škole se prý vždy cítil jako vyvrhel, jednak pro svou vyčouhlou postavu (již ve 12 letech měřil 180 a ve třinácti dorostl až na konečných 195 cm), druhak že nebyl zrovna nejhorším žákem a z lycea Clifton College úspěšně složil zkoušku na Cambridge University. Miloval komediální revue v rádiu THE GOON SHOW Petera Sellerse, sbíral vtipy, rád sportoval (na gymnáziu byl kapitánem kriketového mužstva). Jenže přestože se na Cambridge dostal, musel čekat další dva roky pro velký nával (vláda zrovna zrušila základní vojenskou službu a byl přebytek mladých mužů). V těch letech se John vrátil na svou starou základní školu a učil matematiku. I přes zálibu v přírodních vědách si na Cambridgi vybral Downing College, kde se vyučuje právo. (pozn. aut. Právníci v Anglii jsou odlišní, než u nás. Jsou dva druhy, barrister a solicitor, kteří spolupracují. Barrister je ten známý oparukovaný “kecal“ vedoucí jednání před soudem a solicitor je spíš něco jako jeho vyšetřovatel a sběrač podkladů, rádce lidem a notář v jedné osobě. Soudci jsou vybíráni pouze z vysloužilých barristerů.) Připravoval se na náročnějšího barristera a tuto průpravu John později zúročil v známých skečích MPFC.

"Je to fanatická posedlost, dělat filmy. Zbytek vašeho života prostě hluboce zamrzne"

Již první rok vstoupil do Footlights comedy society, kde mohl rozvíjet svůj tvůrčí a herecký talent. A tady také potkal svého budoucího přítele a společníka z Monty Pythonu, Grahama Chapmana (tou dobou studujícího v Cambridgi medicínu). Oba vystupovali v univerzitní revue CAMBRIDGE CIRCUS (1963), s níž se později (po složení zkoušek) přesunuli do londýnského West Endu a nakonec přes Nový Zéland až na Broadway. V Americe hrál v muzikálu HALF A SIXPENCE, zábavné "ED SULLIVAN SHOW", psal do Newsweeku o mezinárodní politice (což mu brzy zatrhli) a také tu potkal jistého podivína, když se podílel na fotoreportáži pro magazín Help! Ten podivín byl Terry Gilliam, pozdější animátor Monty Pythonu a dnes uznávaný režisér. Též se setkal se svou první ženou Connie Booth (svatba 20.2. 1968, dcera Cynthia * 1971, dnes herečka), jenže manželství dlouho nevydrželo. Během natáčení satirického seriálu HOTÝLEK mezi první a druhou sérií v roce 1978 se rozvedli.

Ještě než odjel do USA, pracovali s producentem Davidem Frostem z BBC na satiře THAT WAS THE WEEK THAT WAS. Po návratu se vrátili ke spolupráci, ale tentokrát na pořadu THE FROST REPORT a MARTY FELDMAN SHOW, kde ostatní budoucí Pythoni už účinkovali a psali (Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin, Graham Chapman). Společně s prací v televizi hrál i v rádiových hrách I'M SORRY, I'LL READ THAT AGAIN a I'M SORRY, I HAVEN'T A CLUE. Společně s Grahamem Chapmanem účinkovali v show AT LAST, THE 1948 SHOW, která byla nejdůležitějším předchůdcem Monty Pythonu. LÉTAJÍCÍ CIRKUS, seriál satirických humorných skečů, natáčeli od 1969 do 1974 (45 epizod). John si uvědomoval, že v posledních dílech příliš často opakují sami sebe a ztrácejí originálnost, navíc natáčení Cirkusu zabíralo příliš mnoho času a chtěl se věnovat i jiným projektům. Proto se v poslední sérii (6 epizod) neobjevil, přestože své členství ve skupině “nezrušil“.

"Jsem hrozně šťastný, protože jsem byl vždycky přeplácen. A to mně umožňuje dělat tyhle divné filmy, tyhle libůstky, které bych si jinak nemohl dovolit."

V roce 1971 založil produkční společnost Video Arts (dnes má zisk 14,5 milionu $ ročně) produkující výukové programy byznysmenů oplývající tehdy nevídaným humorem (o managemantu, jak se vyrovnat se stresem či neobvyklými situacemi nazvané třeba "MEETINGS, BLOODY MEETINGS," "THE UNORGANIZED MANAGER," "WHO SOLD YOU THIS, THEN?"). Sám tehdy ve většině hrál a společnost Video Arts vede dodnes. Jeho nejslavnějším popythonovským projektem byl komediální seriál HOTÝLEK natáčený v letech 1975 a druhá série 1979 o velice nepříjemném jedovatém hotelovém manažerovi. Inspirace k tomuto dílku pochází z jednoho ubytování v Gleneagles Hotel v Torquay v Anglii. Úspěch HOTÝLKU mu zajistil během celých následujících sedmdesátých a osmdesátých let mnoho rolí v televizních pořadech jako DOCTOR WHO, THE GOODIES AND NOT THE NINE O'CLOCK NEWS, THE MUPPETS a vystupoval i v mnoha varietních představeních. Z Ameriky mu přišla nabídka hostovat v úspěšném seriálu CHEERS (od 1982, který vynesl nahoru Woody Harrelsona, Kirstie Alley či Teda Dansona). Za roli svatebního poradce tam získal cenu Emmy.

"Vždycky jsem měl nutkání, které jsem nedokázal úplně vysvětlit, o potřebě být volný jak jen to je možné. Proč tomu tak je, jestli to je čistě jen příslušná reakce na prostředí, v němž jsem vyrostl, na mírně puritánštější atmosféru, to nevím. Ale vždycky jsem hodně silně cítil, že lidé by měli být svobodní jak to jenom je možné a nebýt ostatními pokud možno vůbec ovládáni."


V letech 1973 až 1976 se stal rektorem University of Saint Andrews a profesorem na volné noze Cornell University v New Yorku je dodnes. Přestože neúčinkoval v poslední sérii Cirkusu, hrál ve všech jejich následujících filmech QUEST FOR HOLY GRAIL, LIFE OF BRIAN a MEANING OF LIFE. Stejně tak mu přátelé poskytli role ve svých samostatných filmech, od Terry Gilliama TIME BANDITS, Grahama Chapmana YELLOWBEARD, Terry Jonese ERIC THE VIKING a od Erica Idlea SPLITTING HEIRS. I v mnoha dalších filmech si střihl různá štěňata (dnes cameo), v SILVERADU nesmlouvavého šerifa, v Brannaghově FRANKENSTEINovi profesora vyučujícího Viktora Frankensteina. Roku 1982, si John zahrál první hlavní roli puritánského hloupého vojáka v PRIVATES ON PARADE. Následoval CLOCKWISE, ale ani jeden z těchto snímků nebyl nijak úspěšný.

"Pro mě je ten film nejbližší hranicí toho, jak jsem se mohl stát Cary Grantem."

Až přišla RYBA JMÉNEM WANDA o ne zrovna “čestné“ zločinecké bandě lupičů, kde hrál právníka Archie Leache (pravé jméno Cary Granta) a za scénář byl nominován na Oskara. V roce 1997 na ni navázalo “volné pokračování“ DIVOKÁ STVOŘENÍ se stejným hereckým obsazením jako ve Wandě (Kevin Kline, Jamie Lee Curtis, Michael Palin, John Cleese), ale jinými postavami i dějem. Přestože nebyl kritikou nijak dobře přijat, diváci se skvěle bavili a o to jde především. A zde hrající nově objevený druh lemura dostal jméno po Johnovi, avahi cleesei, za jeho dlouhotrvající podporu ohrožených druhů primátů.

"Je úžasné, že Harry Potter a bondovky jsou stále převážně točeny v Anglii, jsem z toho nadšen. Ale pravda je, že většina dobře placené práce je v Americe"

Roku 2001 si střihl roli excentrického znuděného milionáře Donalda P. Sinclaira (tak se jmenoval hotelový manažer, jenž byl předobrazem seriálu Hotýlek) v komedii MILIONOVÝ ZÁVOD a zahrál si Téměř Bezhlavého Nicka ve filmu podle megaúspěšné knihy HARRY POTTER A KÁMEN MUDRCŮ (stejně jako i v dalších dílech této série). Po smrti Desmonda Llewelyna, představitele vynálezce Q ve všech dvaceti starších bondovkách od prvního DOKTORA NO z roku 1963, si jej zahrál v dílech JEDEN SVĚT NESTAČÍ, DNES NEUMÍREJ i v CASINO ROYALE a pravděpodobně se bude v roli Q (původně R, poté povýšil) objevovat jako Desmond až do smrti (buď bondovek nebo své). Stejně tak se objevil v štěněcích rolích v SHREKOVI, CESTĚ KOLEM SVĚTA ZA OSMDESÁT DNÍ, CHARLIEHO ANDÍLCÍCH i jiných hollywoodských hitech. Stal se z něj herec, který sice nedostane mnoho prostoru před kamerou, ale jeho postavy jsou důležité a mnohdy výraznější a zábavnější než ostatek filmu.

"V Británii jsou dívky bystré či přitažlivé. V Americe je tomu jinak. Tam jsou obojím."

Když se jeho manželství s herečkou Connie Booth 1978 rozpadlo, začal navštěvovat skupinovou léčbu. Se svým terapeutem Robinem Skynnerem napsali bestseller RODINY A JAK JE PŘEŽÍT brzy následovaný dalším dílem ŽIVOT A JAK JEJ PŘEŽÍT. Roku 1981 se oženil s tv režisérkou a malířkou Barbarou Trentham, již potkal když Pythoni vystupovali naživo v Hollywoodu. 1984 se jim narodila dcera Camilla, ale 1990 se rozvedli. Nyní žije se svou třetí manželkou psycholožkou Alice Fay Eichelberger (svatba 28.12.1992), taktéž Američankou. Žije v Santa Barbaře v Kalifornii a vlastní ještě k Video Arts obchod se starožitnostmi v Montecitu “Christine Schell Fine.“ Roku 1996 odmítl britský řád CBE (Commander of the Order of the British Empire), ale zdaleka nebyl prvním ani posledním (obvykle je CBE odmítnut proto, že čekají na titul sir a vyšší, jenž poté i často získají).

“Jsem pravděpodobně nejhorším zpěvákem na světě. Chci soutěžit za severní Ameriku."

Jeho humor se nezapřel nikde a nikdy. V sedmdesátých letech postupně přidával do své filmografie každoročně jeden film, které však ve skutečnosti nikdy nevznikly ("THE BONAR LAW STORY" (1971), "ABBOTT & COSTELLO MEET SIR MICHAEL SWANN" (1972), "THE YOUNG ANTHONY BARBER" (1973), "CONFESSIONS OF A PROGRAMME PLANNER" (1974)) a to jen proto, jestli si někdo všimne. No, nevšiml, a tak John svůj vtípek v roce 1980 odhalil. Přesto se některé z nich objevují ve filmových encyklopediích ještě dnes (např Encyclopedia of Television, 1996). V roce 2005 nabídl na svých oficiálních stránkách k prodeji za “kdo dá víc“ část svého tlustého střeva odstraněného pro divertikulitidu (vychlípenina, pravděpodobně hemoroid). Výdělek měl být rozdělen mezi Johna a jeho chirurga. A také jako jeden z mnoha řekl o Grahamovi Chapmanovi na jeho pohřbu to, co si o něm opravdu myslel (následuje v mém nedokonalém překladu).

“Vydechl naposledy, skončil svou existenci, prohrál život, odpočívá v pokoji, šel pod kytičky, kouše hlínu, natáhl brka, zaklepal bačkorama, klepla ho pepka a odešel za tím Velkým zářícím kruhem Světla Zábavy na nebi, a já doufám, že my všichni nejen tady víme, jak strašně smutné je, že muž s takovým talentem, schopnostmi, vlídností a inteligencí je tak náhle odvát pryč ve věku pouhých osmačtyřiceti let, dříve než stihl vše, čeho by byl schopen a dřív než si vůbec stihl pořádně užít. No, cítím, že bych měl říct, “Nesmysl. Díky bohu, že jsme se toho zatracenýho vyžírky zbavili! Doufám, že se smaží v pekle!“

Nyní, na vrcholu hereckých schopností a životních zkušeností přechází z jednoho projektu do druhého, svým agilním projevem, mnohdy vzteklým a až nenávistně výsměšným a emocemi přetékajícím hlasem dokáže zaujmout i ve štěku více, než mnohý hlavní hrdina zdržující se na plátně celý film.

J "monolog" D

Herecká filmografie

Filmy

2020 The Martini Shot
The Very Excellent Mr. Dundee
2019 Sněžná mela
The Naked Wanderer
2018 Elliot: The Littlest Reindeer
Princ Krasoň
2016 Albion: The Enchanted Stallion
Trollové
2015 Absolutely Anything
Get Squirrely
2014 Monty Python živě (převážně)
Spud 3: Learning to Fly
2013 Letadla
Spud 2: The Madness Continues
2012 Autobiografie jednoho lháře: nepravdivý příběh Grahama Chapmana
O Theos agapaei to haviari
2011 Beethoven's Christmas Adventure
Medvídek Pú
Nadějný rok
2010 John Cleese Live! - Alimony Tour, The
Shrek: Zvonec a konec
Spud
2009 Planeta 51
Růžový panter 2
2008 Den, kdy se zastavila Země
Igor
2007 Shrek Třetí
2006 Srdečná dohoda
Světák
Šarlotina pavučinka
2005 Jade Empire
Mickey's Around the World in 80 Days - vyp.
Valiant
2004 Cesta kolem světa za 80 dní
Shrek 2
2003 Bláznivej sejf
Charlieho andílci: Na plný pecky
Education Tips No. 41: Choosing a Really Expensive School
2002 Dnes neumírej
Harry Potter a Tajemná komnata
Mickey's House of Villains
Pinocchio
Pluto Nash
Taking the Wheel
2001 Harry Potter a Kámen mudrců
Mickeyho kouzelné Vánoce
Milionový závod
Monty Python Live
2000 Edwurd Fudwupper Fibbed Big
Kouzelný puding
Quantum Project
Rockstar
Život hvězdy
1999 Burani ve městě
Jeden svět nestačí
1998 Parting Shots
1997 Divoká stvoření
Král džungle
1996 Žabákova dobrodružství
1994 Frankenstein
Labutí princezna
Nová Kniha džunglí
1993 Rozhádaní dědicové
1991 Americký ocásek 2
1990 Býčí oko
1989 Erik Viking
Parrot Sketch Not Included: Twenty Years of Monty Python (TV film)
Velkofilm
1988 Ryba jménem Wanda
1987 Baby Quark (TV film)
1986 Profesore, jdete pozdě!
1985 Silverado
1983 Monty Pythonův smysl života
Žlutovous
1982 Privates on Parade
1981 Great Muppet Caper, The
Zloději času
1980 Taming of the Shrew, The (TV film)
1979 Away from It All
To Norway, Home of Giants (TV film)
Život Briana
1977 Balance Sheet Barrier, The
The Strange Case of the End of Civilization as We Know It
1975 In Two Minds
Meeting of Minds, The
Monty Python a Svatý Grál
1974 Romance with a Double Bass
1973 Golf Etiquette
Goodies and the Beanstalk, The (TV film)
Is This a Record?
The Love Ban
1972 Monty Python: International Philosophy
1971 A teď něco úplně jiného
Euroshow 71 (TV film)
Monty Python's Fliegender Zirkus (TV film)
Ronnie Barker Yearbook, The (TV film)
Statue, The
1969 Best House in London, The
Kouzelný Kristián
Light Entertainment Killers (TV film)
1968 Blaho paní Blossomové
Goon Show, The (TV film)
How to Irritate People (TV film)
Interlude

TV seriály

2018 Hold the Sunset (TV seriál)
Život beze slov (TV seriál)
L-O-N-- LONDON: Part 2 (S03E02)
L-O-N-- LONDON: Part 1 (S03E01)
2014 Za zdí zahrady (TV seriál)
2012 Comix from the Underground (TV seriál) - a.z.
The Last Leg (TV seriál)
2010 Vincentův svět (TV seriál)
Ztratit sám sebe (S07E10)
2009 Just for Laughs (TV seriál)
2004 Will a Grace (TV seriál)
Jedna svatba a dva rozchody 2/2 (S06E24)
Jedna svatba a dva rozchody 1/2 (S06E23)
Byt na kšeft 2/2 (S06E16)
další epizody (5)
2003 Will a Grace (TV seriál)
Nečekané setkání v hotelu Knickerbocker (S06E06)
2002 Wednesday 9:30 (8:30 Central) (TV seriál)
2001 Myšmaš Kabaret (TV seriál)
Takoví normální mimozemšťané (TV seriál)
Mary a Scoochie, 2. část (S06E18)
Mary a Scoochie, 1. část (S06E17)
1999 Mickey Mouse Works (TV seriál)
1998 Takoví normální mimozemšťané (TV seriál)
Dick a ten druhý (S03E23)
1997 Brigitte & Friends (TV seriál)
1995 Look at the State We're In! (TV seriál)
1982 Na zdraví (TV seriál)
Whoops Apocalypse (TV seriál)
1979 Žádné zprávy v devět (TV seriál)
Neskutečné historky (TV seriál)
Zlatý Gordon (S02E02)
Hotýlek (TV seriál)
Krysy (S02E06)
Výročí (S02E05)
Smrt (S02E04)
další epizody (6)
1975 Hotýlek (TV seriál)
Němci (S01E06)
Banket (S01E05)
Inspekce (S01E04)
další epizody (6)
1973 Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)
The British Showbiz Awards (S03E13)
A Book at Bedtime (S03E12)
Dennis Moore (S03E11)
1972 Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)
E. Henry Thripshaw's Disease (S03E10)
The Nude Man (S03E09)
The Cycling Tour (S03E08)
další epizody (10)
1970 Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)
Royal Episode 13 (S02E13)
Spam (S02E12)
How Not to Be Seen (S02E11)
další epizody (13)
1969 Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)
Intermission (S01E13)
The Naked Ant (S01E12)
The Royal Philharmonic Orchestra Goes to the Bathroom (S01E11)
další epizody (13)
Sez Les (TV seriál)
1967 At Last the 1948 Show (TV seriál)
Dee Time (TV seriál)
1966 Frost Report, The (TV seriál)

Dokumentární

2019 Assholes: A Theory
George Harrison a Handmade Films - a.z.
2018 A Life on Screen: Michael Palin (TV film)
Why Are We Creative?
2014 Monty Python's Best Bits (mostly) (TV seriál) - a.z.
Monty Python: The Meaning of Live (TV film)
2013 Last Impresario, The
The Meaning of Monty Python
2011 The Undefeated - a.z.
2009 Mitgefühl, Weisheit und Humor
Monty Python - málem pravda (TV seriál)
Monty Python Almost the Truth Obligatory Making of Special (TV film)
2008 Monty Python Conquers America (TV film)
Monty Python: Before the Flying Circus (TV film)
The Seventh Python
2007 Hitler: The Comedy Years (TV film) - a.z.
The Comedy Map of Britain (TV seriál)
The Secret Life of Brian
2006 Le foot, c'est de l'art (TV film)
The 50 Greatest Comedy Films (TV film)
2005 Britain´s 50 Greatest Comedy Sketches (TV film)
Fawlty Towers Revisited (TV film)
2004 Meet the Cast of Shrek 2
Ultimate Film, The (TV film)
Wine for the Confused (TV film)
2003 Inside 'Die Another Day'
Stupidity (TV film)
The Meaning of Making 'The Meaning of Life'
VH1 Goes Inside (TV seriál)
2002 Best Ever Bond (TV film)
Premiere Bond: Die Another Day (TV film)
2001 Human Face, The (TV seriál)
Making 'Rat Race'
The Sketch Show Story (TV seriál)
2000 Dávejte pozor, 007
Night of a Thousand Shows (TV film)
1999 30 Years of Monty Python: A Revelation (TV film)
Laughter in the House: The Story of British Sitcom (TV seriál)
1998 Funny Women (TV film)
The Fine Art of Separating People from Their Money (TV film)
V divočine: Operácia lemur (TV film)
Wie man die Leute von ihrem Geld trennt (TV film)
1997 John Cleeses fornemmelse for humor (TV film)
1996 Spike (TV film)
1995 What You Really Need to Know About... Ulcers: Gastric and Duodenal Peptic Ulcers
1993 Doctor Who: 30 Years in the Tardis (TV film)
In the Wild (TV seriál)
It's the Monty Python Story (TV film)
1990 Grime Goes Green: Your Business and the Environment
Helping Hand, The
1988 Mír podle Mnichovské dohody (TV film) - a.z.
1986 Return on Investment
1984 Budgeting
More Bloody Meetings
1983 Group Madness
1981 You'll Soon Get the Hang of It
1977 How Am I Doing?
Unorganized Manager: Part One: Damnation, The
Unorganized Manager: Part Two: Salvation, The
1976 Meetings, Bloody Meetings
1975 Awkward Customers
Competitive Spirit, The
Decisions, Decisions
How Not to Exhibit Yourself
I'll Think About It
It's Alright, It's Only a Customer
More Akward Customers
1974 Man Hunt
Monty Python & the Holy Grail Location Report (TV film)
1972 Who Sold You This, Then?

Video kompilace

2006 To nejlepší podle Erica Idlea (video kompilace)
To nejlepší podle Grahama Chapmana (video kompilace)
To nejlepší podle Johna Cleese (video kompilace)
To nejlepší podle Michaela Palina (video kompilace)
To nejlepší podle Terryho Gilliama (video kompilace)
To nejlepší podle Terryho Jonese (video kompilace)

Divadelní záznam

1991 Amnesty International's Big 30 (divadelní záznam)
1989 The Secret Policeman's Biggest Ball (divadelní záznam)
1987 Secret Policeman's Third Ball, The (divadelní záznam)
1984 The Secret Policeman's Private Parts (divadelní záznam)
1982 Monty Python v Hollywoodu (divadelní záznam)
The Secret Policeman's Other Ball (divadelní záznam)
1979 The Secret Policeman's Ball (divadelní záznam)
1977 The Mermaid Frolics (divadelní záznam)
1976 Monty Python Meets Beyond the Fringe (divadelní záznam)

Scenáristická filmografie

Filmy

2003 Education Tips No. 41: Choosing a Really Expensive School
2002 Eric Idle: Exploits Monty Python
2001 Monty Python Live
1997 Divoká stvoření
1989 Parrot Sketch Not Included: Twenty Years of Monty Python (TV film)
1988 Ryba jménem Wanda
1983 Monty Pythonův smysl života
1979 Život Briana
1975 Monty Python a Svatý Grál
1973 Is This a Record?
1971 A teď něco úplně jiného
Monty Python's Fliegender Zirkus (TV film)
1970 Rise and Rise of Michael Rimmer, The
1968 How to Irritate People (TV film)

TV seriály

2009 Just for Laughs (TV seriál)
1979 Hotýlek (TV seriál)
Krysy (S02E06)
Výročí (S02E05)
Smrt (S02E04)
další epizody (6)
1975 Hotýlek (TV seriál)
Němci (S01E06)
Banket (S01E05)
Inspekce (S01E04)
další epizody (6)
1974 Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)
Hamlet (S04E04)
The Light Entertainment War (S04E03)
Michael Ellis (S04E02)
1973 Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)
The British Showbiz Awards (S03E13)
A Book at Bedtime (S03E12)
Dennis Moore (S03E11)
1972 Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)
E. Henry Thripshaw's Disease (S03E10)
The Nude Man (S03E09)
The Cycling Tour (S03E08)
další epizody (10)
1970 Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)
Royal Episode 13 (S02E13)
Spam (S02E12)
How Not to Be Seen (S02E11)
další epizody (13)
1969 Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál)
Intermission (S01E13)
The Naked Ant (S01E12)
The Royal Philharmonic Orchestra Goes to the Bathroom (S01E11)
další epizody (13)
1968 Broaden Your Mind (TV seriál)
1962 That Was the Week That Was (TV seriál)

Dokumentární

1999 30 Years of Monty Python: A Revelation (TV film)
1995 You'll Soon Get the Hang of It: The Technique of One to One Training - původní scénář
1972 Who Sold You This, Then?

TV pořady

1968 Marty (TV pořad)

Video kompilace

2006 To nejlepší podle Erica Idlea (video kompilace)

Divadelní záznam

1982 Monty Python v Hollywoodu (divadelní záznam)

Režijní filmografie

Producentská filmografie

Filmy

1997 Divoká stvoření

Host

TV pořady

2015 The Late Show with Stephen Colbert (TV pořad)
2014 Monty Python's Personal Best (TV pořad)
2011 Adam Hills in Gordon St Tonight (TV pořad)
2008 We Are Most Amused (TV pořad)
2007 The Graham Norton Show (TV pořad)
2006 The ONE Show (TV pořad)
2004 Ronnie Barker: A BAFTA Tribute (TV pořad)
2003 Comic Relief 2003: The Big Hair Do (TV pořad)
2002 James Bond: A BAFTA Tribute (TV pořad)
2001 Comic Relief Short Pants (TV pořad)
1999 Comic Relief: The Record Breaker (TV pořad)
The Late Late Show with Craig Kilborn (TV pořad)
1998 Monty Python's Flying Circus: Live at Aspen (TV pořad)
Na plovárně (TV pořad)
1995 MADtv (TV pořad)
1989 Hysteria 2! (TV pořad)
1988 Lunettes noires pour nuits blanches (TV pořad)
1987 Grand Knockout Tournament, The (TV pořad)
1982 Late Night with David Letterman (TV pořad)
1980 Peter Cook & Co. (TV pořad)
1975 Les rendez-vous du dimanche (TV pořad)
1972 The Midnight Special (TV pořad)
1969 Jokers Wild (TV pořad)
1967 ttt - titel thesen temperamente (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(539)