foto

Patricia Velasquez

  • nar. 31.1.1971 (48 let)
    Guajira, Venezuela
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Patricia Carola Velasquez Semprun se narodila ve městě Guajira v jihoamerické Venezuele, roku 1971. Narodila se jako páté dítě z šesti velmi vytíženým rodičům. Otec pracoval pro nadaci UNESCO a matka pro společnost, která se snažila zachovat dědictví starého venezuelského kmene Wayu. Patricia s nimi musela často cestovat i po zaostalých zemích světa, což mělo k luxusnímu životu daleko. Studovala inženýrství a účetnictví na San Vicente de Paul High School, kde roku 1987 zdárně odmaturovala.

Život za kancelářským stolem ji však nikdy nepřitahoval, a tak se na doporučení své kamarádky vydala na modelingový konkurz do Caracasu, ve kterém uspěla a dostala několik prestižních nabídek. Stala se vyhledávanou modelkou hlavně díky svému exotickému původu a oslovila ji spousta známých návrhářů, například Antonio Berardi, Bella Freud, Corinne Cobson, Claude Montana a Dolce & Gabana a stala se i tváří značky Victoria's Secret. Úspěšně procestovala celý svět, nejdéle žila v Miláně.

Svět módy ji ovšem po čase začal připadat stereotypní, a tak zkusila štěstí v reklamě a později i ve filmu. První roli získala ve francouzském dobrodružném filmu JAGUÁR, kde si zahrála po boku Jeana Rena. Později si střihla i menší role v amerických filmech, například v komedii NO VACANCY nebo v béčkovém hororu BEOWULF. V roce 1999 ztvárňuje svou zřejmě nejznámější roli v úspěšném snímku Stephena Sommerse MUMIE. Zahrála si v něm egyptskou princeznu Anck Su Namun, kterou se po několika staletích snaží vzkřísit její znovuzrozený milenec Imhotep, dočasně ukrytý v těle mumie. Svou roli si zopakovala i v pokračování s názvem MUMIE SE VRACÍ, kde oproti první dílu dostala mnohem více prostoru.

Následně byla zvolena i jednou z nejvíce sexy žen v anketě časopisu Stuff a objevila se i na titulních stránkách módních časopisů Vogue a Elle. Zahrála si i v úspěšném dvoudílném televizním filmu FIDEL nebo komedii MILÁČKU, VRAŤ SE. Režisér Renny Harlin ji obsadil do svého hvězdně obsazeného thrilleru LOVCI MYŠLENEK, kde ztvárnila agentku Nicole Willis. Hostovala také v seriálech ED, ZACHRAŇ MĚ, ARRESTED DEVELOPMENT a naposledy v KRIMINÁLCE MIAMI.

Patricia žije střídavě mezi jižní a severní Amerikou. A i když procestovala velký kus světa, její domov stále zůstává v rodné Guajiře, kam se pravidelně vrací za svou početnou rodinou.

Jan "Reiniš" Bodnár

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace