foto

Anita Pallenberg

  • nar. 25.1.1944
    Řím, Itálie
  • zem. 13.6.2017 (73 let)
    Chichester, West Sussex, Anglie, Velká Británie

Biografie

Anita Pallenberg je herečka a modelka německo-italského původu, mimo filmovou branži známá jako modelka, módní ikona a také pro svou spojitost se skupinou Rolling Stones. Narodila se v roce 1944 za německé okupace v Římě. V mládí odešla z Itálie nejdříve do Německa pracovat jako modelka, nějakou dobu strávila i v okruhu Andyho Warhola v New Yorku.

Její první větší role byla v německém filmu Mord und Todschlag (1967), pro který složil hudbu její tehdejší přítel, hudebník Brian Jones. V blízkém okruhu Rolling Stones strávila více než dekádu. V roce 1967 opustila Jonese pro druhého kytaristu skupiny Keithe Richardse, se kterým má děti Marlona a Angelu. Jejich vztah nakonec ztroskotal na konci 70. let, a to zejména díky závislosti na drogách, se kterými se oba potýkali.

Mezi její nejvýznamnější role patří postava Velké tyranky v kultovní sci-fi Rogera Vadima Barbarella společně s Jane Fondou v hlavní roli, dále například v dramatu Performance s Mickem Jaggerem. Ve filmu Stoned o posledních dnech Briana Jonese byla ztvárněna herečkou Monet Mazur. Dnes se věnuje zejména módnímu návrhářství.

Kat "Dementra" Strnadová

Herecká filmografie