foto

Rebel Wilson

  • nar. 2.3.1980 (39 let)
    Sydney, New South Wales, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Rebel Wilson se narodila jako Melanie Elizabeth Bownds 2.3.1980 v australském městě Sydney. Živí se jako herečka a spisovatelka, ale proslavila se díky stand-up komediím PIZZA a BOGAN PRIDE.

Vyrůstala v Sydney se svými rodiči a třemi sourozenci, Liberty, Ryotem a Annachi. Navštěvovala University of New South Wales, kde studovala práva a umění. K herecké kariéře ji přivedl sen, ve kterém se jí zdálo, že za herectví získává Oscara. V roce 2011 se stala mluvčí pro hubnutí a výživu společnosti Jenny Craig v Austrálii.

V roce 2003 se přestěhovala do New York City poté, co získala stipendium na The Second City Centre Training. V roce 2002 se jí dostalo větší pozornosti díky divadelnímu muzikálu The Westie Monologues, který sama napsala.

V Austrálii je především známá díky roli Touly v sérii komedií SBS PIZZA. Zahrála si také v sérii reklam Telstra, které se objevily v Australian Idol 2004 a 2005, v nichž si zahrála postavu šílené školačky.

Poté co se přestěhovala do USA, podepsala smlouvu s hereckým agentem Williamem Morrisem Endeavorem, který ji sehnal  první roli v americkém celovečerním filmu ŽENY SOBĚ (2011). Počátkem roku 2011 se také objevila ve filmu PAŘMENI. Rok poté si zahrála ve snímcích SMALL APARTMENS, STUCK BY LIGHTNING a také v komedii JAK PORODIT A NEZBLÁZNIT SE, kde si zahrála postavu Janice. Dále se připravuje na role ve filmech HOLKY NA TAHU, LADÍME! a DOBA LEDOVÁ 4: ZEMĚ V POHYBU, které budou mít premiéru v druhé polovině roku 2012 a na rok 2013 připravuje komedii PAIN AND GAIN s Markem Wahlbergem a Dwaynem Johnsonem, kde si zahraje Ramonu Eldridge.

josefklimes

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Scenáristická filmografie

TV seriály

2013 Super Fun Night (TV seriál)
2008 Bogan Pride (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(98)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace