foto

Rebel Wilson

  • nar. 2.3.1980 (38 let)
    Sydney, New South Wales, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Rebel Wilson se narodila jako Melanie Elizabeth Bownds 2.3.1980 v australském městě Sydney. Živí se jako herečka a spisovatelka, ale proslavila se díky stand-up komediím PIZZA a BOGAN PRIDE.

Vyrůstala v Sydney se svými rodiči a třemi sourozenci, Liberty, Ryotem a Annachi. Navštěvovala University of New South Wales, kde studovala práva a umění. K herecké kariéře ji přivedl sen, ve kterém se jí zdálo, že za herectví získává Oscara. V roce 2011 se stala mluvčí pro hubnutí a výživu společnosti Jenny Craig v Austrálii.

V roce 2003 se přestěhovala do New York City poté, co získala stipendium na The Second City Centre Training. V roce 2002 se jí dostalo větší pozornosti díky divadelnímu muzikálu The Westie Monologues, který sama napsala.

V Austrálii je především známá díky roli Touly v sérii komedií SBS PIZZA. Zahrála si také v sérii reklam Telstra, které se objevily v Australian Idol 2004 a 2005, v nichž si zahrála postavu šílené školačky.

Poté co se přestěhovala do USA, podepsala smlouvu s hereckým agentem Williamem Morrisem Endeavorem, který ji sehnal  první roli v americkém celovečerním filmu ŽENY SOBĚ (2011). Počátkem roku 2011 se také objevila ve filmu PAŘMENI. Rok poté si zahrála ve snímcích SMALL APARTMENS, STUCK BY LIGHTNING a také v komedii JAK PORODIT A NEZBLÁZNIT SE, kde si zahrála postavu Janice. Dále se připravuje na role ve filmech HOLKY NA TAHU, LADÍME! a DOBA LEDOVÁ 4: ZEMĚ V POHYBU, které budou mít premiéru v druhé polovině roku 2012 a na rok 2013 připravuje komedii PAIN AND GAIN s Markem Wahlbergem a Dwaynem Johnsonem, kde si zahraje Ramonu Eldridge.

Josef "josefklimes" Klimeš

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2019 Isn't It Romantic
2018 The Hustle

Scenáristická filmografie

TV seriály

2013 Super Fun Night (TV seriál)
2008 Bogan Pride (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(83)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace