foto

Robert Pastorelli

  • nar. 21.6.1954
    New Brunswick, New Jersey, USA
  • zem. 8.3.2004 (49 let)
    Hollywood Hills, Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Robert Joseph Pastorelli se narodil v New Jersey jako potomek italských přistěhovalců. V mládí závodně boxoval a plánoval se svému koníčku věnovat profesionálně. Během svých devatenáctých narozenin ovšem prodělal těžkou autonehodu a její následky sen o sportovní dráze ukončily. Od té doby se začal soustředit na herectví.

Přes působení v divadle a v televizi se ve druhé polovině 80. let propracoval až k filmu. Zahrál si vedlejší roli v krimikomedii s Eddie Murphym POLICAJT V BEVERLY HILLS 2. Velký úspěch mu přinesla jedna z hlavních postav v televizní sérii MURPHY BROWNOVÁ, v níž účinkoval sedm let.

Z jeho dalších zapamatovatelných úloh můžeme zmínit Timmonse z westernového, několika Oscary ověnčeného trháku Kevina Costnera TANEC S VLKY, hlavní záporná role detektiva Jimmyho Detilla z akčňáku NA DOSTŘEL s Brucem Willisem, Joey Bustamente v pokračování úspěšné kriminální komedie SESTRA V AKCI 2: ZNOVU V ČERNÉM HÁBITU, Huey Driscoll ve fantasy komedii MICHAEL nebo Johnny Casteleone v akčním snímku LIKVIDÁTOR, kde se objevil po boku Arnolda Schwarzeneggera.

Robert měl již před začátkem své herecké kariéry problémy s drogami, jichž se ovšem dokázal tehdy zbavit. Bohužel se ke své závislosti v pozdějších letech vrátil. 8. března 2004 byl nalezen ve svém domě mrtvý s injekční stříkačkou v ruce. Stalo se tak bezprostředně poté, co policie znovu obnovila vyšetřování nevyjasněné smrti Pastorelliho bývalé přítelkyně, k níž došlo v roce 1999. Herec nikdy nebyl z úmrtí partnerky obviněn, úřady pouze došly k zjištění, že se pravděpodobně jednalo o vraždu a Pastorelli do ní mohl (a nemusel) být zapletený.

Robert Pastorelli se nikdy neoženil, ale zůstaly po něm dvě dcery.

Lukáš "Vojcl" Vojáček

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace