foto

Amelia Warner

  • nar. 4.6.1982 (36 let)
    Liverpool, Anglie, Velká Británie

Biografie

Amelia se narodila v anglickém Liverpoolu jako jediné dítě britské herečky Annette Eckblomové a welšského herce Aluna Lewise. Její rodiče se rozešli, když byly Amelii čtyři roky a Amelia žila poté dále s matkou, která se s ní přestěhovala do Londýna a Amelia studovala na Royal Masonic School for Girls a v 16 letech přešla na College of Fine Arts. Poté studovala dějiny umění na Goldsmiths College v Londýně. Pro filmový svět byla objevena, když společně se svými přáteli hrála divadlo v Covent Garden, kde ji pozoroval agent a díky němu získala místo v London Royal Court Theatre´s Youth programme.

Její první herecké příležitosti přišly společně se seriály KAVANAGH QC a CASUALTY (1998). První filmová role přišla o rok později ve filmové adaptaci románu Jane Austenové MANSFIELDSKÉ SÍDLO, kde ztvárnila roli teenagerky Fanny, která ve dvanácti letech opouští svůj chudý domov a odchází na panství k tetě. V roce 2000 pak pracovala na několika filmových projektech současně. Objevila se v romantickém hororu QUILLS – PEREM MARKÝZA DE SADE, zahrála si titulní postyvu Lorny v romantickém dramatu LORNA DOONE a roli Sheily v romantické komedii podle předlohy Kingsleyho Amise o nepoučitelném sukničkáři DÍVKA JAKO TY. V té době se také objevila jako unesená školačka Jodie Whitemorová v pilotní epizodě seriálu společnosti BBC MRTVÉ PROBOUZETI. V roce 2003 si zahrála v krátkometrážním snímku FALLING SLOWLY a o rok později na sebe opět upozornila v romantickém komediálním dramatu LOVE´S BROTHER.

Několik filmových projektů přinesl Amelii i rok 2005, kdy se objevila jako Shelly v dramatu NÁVRAT, jako Janet v hudebním dramatu STONED a zahrála si také Unu Flux ve sci-fi AEON FLUX. K jejím filmovým počinům z poslední doby patří thriller ZTRACENI V DIVOČINĚ z roku 2007. V tomto snímku hraje Amelia mladou ženu Sophii, která se svým přítelem Alexem (Shaun Evans) cestuje po Austrálii a dvojice se nechá přemluvit záhadným cizincem Taylorem, který je přesvědčí, aby navštívili také vnitrozemí Austrálie. V témže roce si zahrála také v akčním fantasy dramatu PROBUZENÍ TMY. Jejím prozatím posledním filmovým projektem byl snímek ECHO, ve kterém ztvárnila roli Alyssy.

V červenci roku 2001 se provdala za hereckého kolegu Colina Farrella, ale jejich manželství trvalo jen krátce a skončilo ještě v listopadu téhož roku rozvodem.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Skladatelská filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace