foto

Tereza Vítů

  • nar. 27.12.1992 (24 let)
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tereza Vítů je mladá herečka stojící na počátku své kariéry, která se narodila 27. prosince 1992 v Praze - Krči. Má dvě sestry a bratra.

Prvotní vliv na její pozdější herecké zaměření se zrodil již od raného dětství, kdy ji a její sourozence matka často brávala do divadla. Aktivně si Tereza Vítů začala oťukávat herectví v sedmi letech - tehdy začala se starší sestrou chodit do dramatického kroužku. Později se přihlásila na Pražskou konzervatoř, jejíž 6. ročník nyní navštěvuje. Zde získala i první divadelní zkušenosti v Divadle Na Rejdišti, které je součástí konzervatoře (např. inscenace Ivanov, Žádná-celá-nekonečno). Od podzimu 2013 působí v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, kde také nyní bydlí (sídliště Vltava). V současnosti hraje znásilněnou dívku Kláru v groteskním thrilleru Blackout.

Televizní diváci mohou znát Terezu Vítů ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje problematickou dceru Andrey Černé. Divákům filmovým se poprvé uvedla v syrovém debutu Matěje Chlupáčka BEZ DOTEKU (2013) rolí Jolany, dívky, která se stala objektem sexuální touhy nevlastního otce, a kterou osud zahnal až do nevěstince. Jednalo se roli náročnou, protože v sobě obsahuje řadu nahých scén, ale Tereza Vítů obstála i herecky, navíc se stala osobou více než povolanou k napsání diplomové práce na téma Herec a nahota. Brzy se také objeví ve filmové generační výpovědi HANY (2014).

Tereza není úzce zaměřena na herectví - baví ji recitace poezie, jazzový zpěv, tanec, tři roky hrála na klavír a také ovládá základy hraní na kytaru. Jejím filmovým snem je role v historickém filmu.

Petr "peetriss" Michalik

Herecká filmografie

Filmy

2016 Kreutzerova sonáta (divadelní záznam)
2014 Hany
2013 Bez doteku
Pérák (amatérský film)

TV seriály

2005 Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)
Ulice (TV seriál)

Hudební videoklipy

2017 Chinaski: Venku je na nule (hudební videoklip)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace