foto

Dakota Johnson

  • nar. 4.10.1989 (30 let)
    Austin, Texas, USA

Biografie

Herečka Dakota Mayi Johnson se narodila 4. října 1989 v Austinu slavnému hereckému páru Melanii Griffith a Donu Johnsonovi, babičkou je herečka Tippi Hedren. Z obou nových rodin svých rodičů má šest nevlastních sourozenců. Po absolvování vysoké školy podepsala kontrakt s William Morris Agency a začala hereckou kariéru. Úspěšně prorazila i ve světě modelingu, od roku 2008 předváděla oděvy pro firmy Mango, Wish, sluneční brýle Oliver Peoples nebo legíny japonského módního řetězce Uniqlo a dnes je velmi vyhledávanou modelkou.

Dakotin filmový debut LÉTO V ALABAMĚ (1999) byl prakticky rodinnou záležitostí. Režie se ujal Antonio Banderas, filmovou sestru hrála Stella Banderas a matku Melanie Griffith. V oscarovém filmu THE SOCIAL NETWORK (2010) měla pár scén s Justinem Timberlakem, přesto její výkon režisér Fincher pochválil. Po skončení natáčení zrušila svůj profil na sociální síti Facebook z obavy rizika tendence k netolismu. Další miniroličky ztvárnila ve fantasy variaci na pohádku Kráska a zvíře s názvem NETVOR (2011) a v teen komedii 21 JUMP STREET (2012). O něco více prostoru získala v komediích THEO (2012) a GOATS (2012). V aktuální komedii o problematice dospívání GAY DUDE (2012) hraje jednu z hlavních ženských postav. V roce 2006 získala jako třetí generace v rodině po babičce a mamince ocenění Miss Zlatý Glóbus.

Křehká kráska díky rodinným dispozicím nemá v Hollywoodu snadnou pozici. Hvězdný život pod tlakem a neustálým sledováním ze strany médií není zdaleka růžový. V roce 2007 podstoupila protialkoholní léčení v rehabilitačním centru, obdobné zkušenosti mají oba její rodiče. Mezi nejbližší přátele patří další protekční dítě Rumer Willis. I když původně vůbec netoužila po herectví, chce prostřednictvím svých postav především dělat lidem radost. Snad jí nadšení začít u sebe, udržet si pokoru a jít cestou sebeuvědomění vydrží ještě dlouhý čas.

♥Milka "Roman.Ticka" K♥

Host

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(130)