foto

Jane March

  • nar. 20.3.1973 (47 let)
    Edgware, Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Kráska z filmů např. MILENEC, BARVA NOCI se narodila 20.března 1973 v Anglii v Londýně ve čtvrti Edgeware. Celým jménem se jmenuje Jane March Horwood a není nikterak vysoká, měří pouhých 157cm. Její otec je původem Španěl a její matka je původem z Číny a Vietnamu. Má bratra narozeného v roce 1970 jménem Jason. Její otec Bernard Horwood je učitel technologie na střední škole. Matka se jmenuje Jean.

V době kdy se dala na hereckou kariéru, byla jednou z předních dětských topmodelek. Ve 14 letech vyhrála místní soutěž krásy. Následující rok se začala modelingem zabývat naplno a začala používat své prostřední jméno March, které označuje její měsíc narození, čili Březen v angličtině. Příznivou pozornost připoutávala svým zjevem v hlavní roli mladé dívky ve filmu Jean-Jacquese Annauda MILENEC z roku 1992, jenž je založen na částečně autobiografické knize Marguerity Duras.

V roce 1993 se vdala za italského producenta Carmina Zozzora, jejího v pořadí druhého snímku BARVA NOCI, kde si zahrála hlavní roli Rose s Bruce Willisem, který si Jane do snímku sám vyžádal. V den sňatku bylo Jane 20 a Carminovi 35. Svatba proběhla na rychlo, Jane se vdávala v bílém triku a obřad trval 11 minut. Svědky se stali Bruce WIllis a Demi Moore, jejich přátelé. Rodiče Jane Carmina nikdy neviděli, a že se vdala jim pouze zatelefonovala. Ale už v roce 1997 manželství ztroskotalo a od roku 2001 jsou Jane a Carmine rozvedeni. Za tento snímek byla March nominována na cenu Golden Raspberry Award a časopis Maxim vyhlásil milostné scény z tohoto filmu jako nejvíce sexy scény v historii filmu vůbec.

Její další nímky jako TARZAN A ZTRACENÉ MĚSTO, KRÁSKA A ZVÍŘE již nebudily takovou pozornost, ale Jane má určitě ještě co nabídnout a nechme se překvapit, jaké budou další snímky této výrázné krasavice.

Rendy "Bartson" Vltavson

Herecká filmografie