foto

Anton Pampušnyj

  • nar. 5.5.1982 (36 let)
    Astana, Sovětský svaz
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Anton Gennaděvič Pampušnyj se narodil 5. 5. 1982 v Astaně, současném hlavním městě Kazašské republiky. Roku 2007 ukončil studium MCHAT, kde studoval ve třídě R. Kozaka a D. Brusnikina. Po skončení školy byl přijat do souboru Puškinova moskevského dramatického divadla. V divadle nebyl obsazován do žádných „štěků“, například v Shakespearově Romeovi a Julii hrál Parise, v Stevensonově Ostrovu pokladů kapitána Smoletta, Lazara v představení Vodnář bulharského autora Jordana Radičkova a Lheureuxe v představení Madame Bovary podle Flaubertova románu.

Již během studia se objevil na obrazovce a to v druhé epizodě seriálu BLÍŽENCI (2004) a v seriálu OPLAKANÁ SMRT (2007). Brzy po skončení školy začala i jeho skutečná filmová kariéra a to rovnou hlavní rolí ve filmu Alexandr: Něvská bitva. Režisér hledal pro tuto roli hezkého, urostlého, vysokého muže typicky slovanského vzhledu. Film zobrazuje události z první poloviny 13. století, porážku Švédů na řece Něvě. Tvůrci chtěli historickou událost přiblížit zejména mladším generacím. Navzdory dobrému úmyslu se film s velkým ohlasem nesetkal. Poměrně rychlé vyšumění filmu nelze ani tak přičítat herci, který knížete Alexandra, válečníka později prohlášeného za svatého nehrál špatně, ale tvůrcům filmu.

Na počátku roku 2008 ztvárnil další hlavní filmovou roli, a to „hodného milicionáře“ Ilju Remezova ve filmu KANKÁN PRO VRAHA. O natáčení vypráví herec příhodu, kdy vytahoval plastovou repliku zbraně, režisér filmu, Samvel Vladimirovič Gasparov k němu přišel a dal mu do ruky svou osobní zbraň s tím, že je to úplně jiný zážitek než replika a že bez toho nikdy nemůže pochopit, jaké to je, střílet z opravdové zbraně a ocitnout se v situaci, kdy vám dojdou náboje. Ve filmech se přitom děje často to, že se střílí z prázdného zásobníku. Další film byl z úplně jiného soudku, sportovní drama MINNESOTA (2009) je příběhu dvou bratrů, talentovaných hokejistů, kteří se snaží vymanit z klece nudného provinciálního života. Roli milicionáře si zopakoval v čtyřdílném seriálu SIROTČINEC (2010). Kriminální žánr neopustil ani v seriálu PANDORA (2011), dramatu muže, který se mstí těm, kdo mu zničili život.

Jeho líbivý vzhled mu přinesl roli v melodramatu POSLEDNÍ DÍLO CASANOVY (2011), kde hrál profesionálního svůdce, který svádí marný boj se svou „obětí“. Ve stejném roce si zahrál i roli zcela opačnou, tedy muže, kterého touží získat hned několik žen, v rusko franouzském koprodukčním seriálu DOČKÁM SE, jehož děj se odehrává v období po druhé světové válce. Jeho první velká filmová role Alexandra Něvského nebyla jedinou filmovou příležitostí, kdy Anton ztvárnil typického ruského legendárního hrdinu, ve filmu SKUTEČNÁ POHÁDKA (2011) hrál jednoho z mladších bohatýrů a to Aljošu Popoviče. Vzhledem k různorodosti postav i žánrů kde hrál se můžeme jenom dohadovat, v jaké roli ho uvidíme příště.

Eva "Jezinka.Jezinka" Nováková

Herecká filmografie

Filmy

2019 Balkanskij rubež
Koma
2017 Der 7. Tag (TV film)
Ein starkes Team - Treibjagd (TV film)
Ochránci
2016 Nouzový let
2015 Mädchen im Eis
Tatort - Hinter dem Spiegel (TV film)
2013 Bědnaja Liz (TV film)
Žizň posle žizni (TV film)
2011 Realnaja skazka
2009 Kapkan dlja killera
Minnesota
2008 Alexandr: Něvská bitva

TV seriály

2015 Komm schon! (TV seriál)
Anette und Oliver (E04)
Jana und Christoph (E03)
Vera & Michael (E02)
další epizody (4)
Skazki mačechi (TV seriál)
2013 Kljaňomsja zaščiščať (TV seriál)
2010 Dom maljutki (TV seriál)
1994 Ein starkes Team (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace