foto

Geoffrey Enthoven

  • nar. Wilrijk, Belgie

Biografie

Geoffrey Enthoven (1974, Wilrijk, Belgie), vlámský režisér, střihač a scenárista, vystudoval obor audiovizuální umění. Jeho absolventský krátký film De aanspreker (1999) byl promítán v mnoha zemích. V témže roce založil s Marianem Vanhoofem produkční společnost Fobic Films.

Celovečerním snímkem Děti lásky (Les enfants de l'amour) spolu debutovali v roce 2001 a dále spolupracovali na dokumentu Voice on Wings (2003). Do roku 2010 režíroval Enthoven ještě další tři celovečerní filmy, na nichž se podílel i scenáristicky: Nevratné láhve (2006) je o pocitu odloženosti ve stáří, Happy Together (2008) o muži, kterému se hroutí kariéra i rodina, Meisjes (2009) o staré vdově, jež se rozhodne dát znovu dohromady dávnou pěveckou skupinu. Hasta la vista! (2011) je jeho pátý hraný film. Následovala tragikomedie Halfweg (2014) a komedie Broer (Bratr, 2016).

MFF Karlovy Vary

Režijní filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2017 Resurrection

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace